Herrur Tag Heuer Carrera Juan Manuel Fangio special edition, Ø41mm, automat, kronograf, datum, cal. 16 (baserad på ETA 7750), armband gummi med viklås, kosmetisk bruksslitage, inga tillbehör. OBS! Ej fungerande, akut servicebehov, säljes som reparationsobjekt

6 000 kr

(cartagena)

Auktnr SE9.20241112.A76916
Varukategori Klockor / Herrur
Kontor Göteborg Nordstan
Utropspris 4 000 kr
Aktuellt bud 6 000 kr
Stänger 2024-11-12 11:51:00
Provision 900 kr
Frakt 129 kr

Herrur, Rolex Oysterdate Precision, Ø33mm, refnr; 6694, serienr; 5526219, repigt glas, utan cert och box, Vikt: 0 g

Herrur, International Watch Company, IWC, Ø34mm, manuell, sekundvisare, stål, trasigt läderband,  Vikt: 0 g

Damur Omega Constellation, stål, Ø32mm, quartz, refnr: 396.1076, serienr: 50080814, viklås, repor, batteribyte, inga tillbehör Vikt: 0 g

 Malte Nyberg Tolf, olja på duk, signerad XII, 80x92cm, duk sitter något löst i ram, åldersslitage Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Malte Nyberg Tolf, olja p...

Stormlykta, radius Ltd No 101, Made in Sweden, ca 1940-tal, bruksslitage, Vikt: 0 g

Tavla, John Jon-And, "sittande kvinna", akvarell, 60x50, stämpelsignerad, Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Herrur, Caravelle Ø40x35mm, automat, plexiglas, guld på stål, åldersrelaterad patina, lös krona,  Vikt: 0 g

Herrur, Caravelle Ø40x35mm...

Tavla, John Jon-And, akvarell, "Naket" 65x50cm, stämpelsignerad,  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

John Jon-And, kolteckning "Naket 9", stämpelsignerad, bildstorlek ca 26x42cm, Ej examinerad ur ram, reva i överkant Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Ring, stl 20, bredd 5mm, gravyr, Pd 500, Vikt: 0 g

Ring, stl 16, bredd 4,5m, gravyr, Pd 500 Vikt: 0 g

Herrur Certina, 18K i boett, manuell, Ø34mm, personlig gravyr, defekt går ej, länk i dubblé sliten, Bruttovikt: 59g Vikt: 0 g

Herrur Rolex Oyster Perpetual Air-King, stål, automatisk, 40mm, refnr 116900, serienr U3729345, urverksnr 31PQ3604, Cal. 3131, Oysterlänk ca 18cm inkl ur, viklås Easylink, repor på länk och boett, en extra länkbit, tag, certifikat Aurum Group daterat 09/11/2017, box, ytterkartong.

Herrur Rolex Submariner guld/stål, ref: 16613, serie nr: D612292, 13st länkar, box & cert, uttagen 2006 Carlssons ur Helsingborg, sliten/smutsig box.

Damur, Bvlgari LVCEA Scaglie, LUP 33SG, Ø33mm, automatisk, 18K roséguld/stål, antracitgrå urtavla, diamantindex, datum, diamantring, krona med röd sten, ser nr PO14388, armband i stål/18K roséguld, viklås, lätta repor, värdebevis NK år 2020 såld för 193 000 kr, code LV33C6SP-103029, extralänkar, garantikort med QR kod, originalbox, ytterkartong

Collier X-länk, längd:45cm, bredd:1-40mm, smärre defekter i form av lösa delar, 21K Vikt: 49,7 g

Collier X-länk, längd:45c...

Armband med sex Lira mynt, Ø20,7mm, längd 18cm, 21K.   Vikt: 52,6 g

Armband med sex Lira mynt,...

Väska, Louis Vuitton Alma BB, Damier Ebene Canvas, mått ca 24x17x11cm, modellnummer N41221,  avtagbar axelrem, lås med nycklar, dustbag, kvitto från Louis Vuitton Birger Jarlsgatan år 2023, originalkartong

Väska, Louis Vuitton Alma ...

Herrur, Panerai Luminor Marina, stål, automatisk, 44mm, refnr: PAM00104, snr: OP663BB1549258, O1576/2500, liten sekundvisare, datum, svart silikonarmband med viklås, cert -12, manualer, två verktyg, bruksrepor på boett och viklås, sprickor i armband, box, ytterkartong med slitage

Guldtacka UBS, serie-nr: 382891, 40,5x23,3mm, bruten plombering, borrhåll, 999/1000 24K.  Vikt: 20 g

Se kontorets övriga auktionsvaror