Hänge, medusa, 25x20mm, 18K. Vikt: 2,3 g

1 600 kr

(salem1982)

Auktnr SE4.20241113.A94187
Varukategori Guld / Hängen & berlocker
Utropspris 1 600 kr
Aktuellt bud 1 600 kr
Stänger 2024-11-13 11:20:00
Provision 240 kr
Frakt 129 kr

Stelt armband, vita stenar, innermått 47x55mm, bucklor, metallskena inuti skenan, 21K, bruttovikt: 12,0gram Vikt: 12 g

Armbandsur Chopard Mille Miglia, ref nr 16/8331, stål, automatisk, Ø39mm, svart urtavla, kronograf, datum, serie nr 1096933, länk i naturgummi med törnlås, 24,5cm, användningsspår förekommer på boett, tillbehör som tryckmätare certifikat, övriga dokument, etui, ytterkartong.

Pennset Diplomat, 1 reservoarpenna spets i 18K, 1 kulspetspenna, gulmetall/svart, i träschatull med bläck, 2 originaletuier till pennorna medföljer.

Herrur Maurice Lacroix, stål, automatisk, Ø40mm, brun glasring och urtavla, datum, sekundvisare,  MI6028/AO96388, länk 20,5cm, viklås, inga tillbehör.

Herrur Maurice Lacroix, st...

Ring X-länk med stav, stl 17, bredd 6mm, 18K Vikt: 3,2 g

Ring X-länk med stav, stl ...

Ring, diamant 0,80ct enligt gravyr, W/VS, stl 19, bredd 2-6mm, Örns Juvelateljé Göteborg 1976, vitguld, mycket små nagg på bordet och rondisten, slitage på en klo, 18K Vikt: 3,7 g

Collier, halvstelt, vita stenar, ca 45cm, bredd 1,5-62mm, 18K, bruttovikt: 34,2gram Vikt: 34,2 g

Skruvdragare DeWalt DCD734 14,4V, batteriladdare, två batteri, manual, tillhörande väska. Skickas med postpaket.

Collier, diamanter 16 x ca 0,005ct, 8/8 slipade, 42,5cm/45,5cm, 18K Vikt: 2,1 g

Collier, turkosa stenar, 42,5-45,5cm, missfärning på stenar, 21K Vikt: 4,3 g

Herrur Maurice Lacroix, stål, automatisk, Ø40mm, svart urtavla, datum, sekundvisare, glasbaksida, PT6148/AP 28864, länk 20cm, box.

Herrur Maurice Lacroix, st...

Plånbok Louis Vuitton Clémence wallet, 19,5x8,5cm, brun canvas med detaljer i gulmetall, rött foder, dustbag, box.

Plånbok Louis Vuitton Clé...

Hänge, diamanter 2,30ctv enligt gravyr, inneslutningar, nagg, varierad slipning, briljantslipade/gammalslipade, 37x56mm, monogramgravyr, 18K Vikt: 42,3 g

Hänge, diamanter 2,30ctv e...

Ring stl 15¼, bredd på skena 6,5mm, vit sten Ø14,5mm, höjd på fattning från skena 14mm, stämplad med kattfot, silver. Vikt: 10,1 g

Ring stl 15¼, bredd på sk...

Herrur Omega Genéve, 14K, manuell, Ø34mm, vit urtavla, datum, sekundvisare, fungerar ej. uppdragskrona saknas, gravyr, caliber 1030, verk nr 38/671803, boett nr 1329051-1, svart läderband med original Omega krokspänne i gulmetall, bruttovikt 33,6g, inga tillbehör.

Herrur Omega Genéve, 14K, ...

Armband Kejsarlänk, 23,5cm, bredd 9mm, 18K Vikt: 133,8 g

Armband Kejsarlänk, 23,5cm...

Armband Kejsar, 21cm, bredd 8mm, lås greppar dåligt, 18K Vikt: 98,3 g

Herrur Omega, 14K, manuell, fungerar ej, Ø36mm, ljus urtavla, defekt glas, anfrätt urtavla, gravyr, flexlänk i gulmetall, bruttovikt 54,8g, inga tillbehör.

Collier, 64,5cm, kulor längst kedjan, bredd 2-11mm, hängande del 110mm, gravyrer, lagningar, 18K Vikt: 26,3 g

Collier, 64,5cm, kulor län...

Kedja, Figaro, 71cm, bredd 3mm, 18K.   Vikt: 36,1 g

Se kontorets övriga auktionsvaror