Armband i silver med markasiter & svarta stenar. Det har ställbar längd 19,5 / 20 cm, är 14,2 mm brett och väger 33,0g. Viklås.

275 kr

(olinz6666)

Auktnr SE73.20241107.A18599
Varukategori Silver / Armband
Utropspris 200 kr
Aktuellt bud 275 kr
Stänger 2024-11-07 19:04:00
Provision 41 kr
Frakt 49 kr

Ring i 14K vitt guld med 36 baguetteslipade diamanter i olika storlekar c:a 0,05 - 0,10ct (en c:a 1,4 x 1,8 mm saknas). Rödguldsdekor. Den är 4,8 - 9 mm bred, är i storlek 18¾ och väger 11,9g. Ostämplad.

X-länksarmband i 18K guld. Det är 18,5 cm långt, 8,7 mm brett och väger 15,1g. Kistlås.

X-länksarmband i 18K guld....

Öppningsbart, stelt armband i 18K guld. Det är 5 mm brett, har ett innermått på 17,5 cm och väger 7,9g. Kistlås.

Öppningsbart, stelt armban...

Ring i silver med bärnsten. Den är 2,2 - 25,5 mm bred, är i storlek 20 och väger 6,4g.

Ring i silver med bärnsten...

Ring i vitt guld 18K med en diamant 0,50ct (c:a W-si; livlig lyster). Den är 1,9 mm bred, är i storlek 18¾ och väger 2,8g. Tillverkad 1989 av G Dahlgren & Co i Malmö. Stämplad SPECTRA. Stenstorleken ingraverad.

X-länksarmband i 18K guld. Det är 18,5 cm långt, 4 mm brett och väger 3,8g. Karbinhake.

X-länksarmband i 18K guld....

Creoler i 18K guld. De är 19 x 2 mm och väger 1,6g. Snäpplås.

Creoler i 18K guld. De är ...

Herrur Certina i 14K guld med läderband. Boett Ø 33,5 cm (utan gravyr). Safirglas. Quartz- går ej- batteribyte krävs? Originaletui.

Ring i vitt guld 18K guld med 12 diamanter á c:a 0,03ct; asymmetriskt fördelade över mer än halva skenan. Den är 2,3 mm bred, är i storlek 19¼ och väger 3,2g.  Stämplad MALINI (Malin Ivarsson Umeå/Visby) 18K. Gravyr.

Ring "blomma" i 18K guld. Den är 1,5 - 5,1 mm bred, är i storlek 17 och väger 0,8g.

Klackring i 18K guld med monogram "BH". Den är 6 - 16 mm bred, är i storlek 21½ och väger 12,1g. Fint skick.

Minnesmynt "SVERIGES RIKSDAG / HELGEANDSHOLMEN" från 1983 i etui (sprickor). Ø 32 mm. 16g 925/1000 silver. Nominellt värde 100kr.

Berlock i 18K guld. Den är 43,8 mm lång inkl. ögla och väger 5,4g.

Berlock i 18K guld. Den är...

Vristlänk "bismarck" i 18K guld. Den är 25,5 cm lång, 4 mm bred och väger 2,5g. Springring. Vriden / ojämnheter/ klämda länkar.

Vristlänk "bismarck" i 18K...

Ring i 14K guld. Den är 5,9 mm bred, är i storlek 19 och väger 1,9g.

Ring i 14K guld. Den är 5,...

Solid droppe i 23K guld. Den är 26,7 mm lång inkl. ögla och väger 10,0g. Stämplad ALTON, 23K, kattfot.

Ring i vitt guld 18K med sju diamanter á c:a 0,01ct. Den är 2,1 mm bred, är i storlek 16 och väger 2,1g. Gravyr. Missfärgad.

Berlock "M" i 14K guld. Den är 27,7 mm lång inkl. ögla och väger 2,2g.

Två ringar 18K 3,2g. Gravyrer.

Två ringar 18K 3,2g. Gravy...

Se kontorets övriga auktionsvaror