Ring, diamanter ca 48st, 0,27ctv, stl 17, bredd 2-9mm, infattning i vitguld, GHA, 18K, Vikt: 2,4 g

3 200 kr

(liiima)

Auktnr SE11.20241112.A34924
Kontor Malmö Centralen
Utropspris 1 800 kr
Aktuellt bud 3 200 kr
Stänger 2024-11-12 14:36:49
Provision 480 kr
Frakt 129 kr

Damur, Must de Cartier Tank Argent, S925/1000, förgyllt silver, 20x20 (27) mm, manuell, mineralglas, läderband original serienummer, 3 189815, originaletui, behov av service, 21cm Vikt: 0 g

Ett par örhängen vitguld, 24 mindre diamanter,bredd:10mm ,18K Vikt: 9,5 g

Ett par örhängen vitguld,...

Fotografi/Offsetlitografi, Helmut Newton (1920-2004), "Berlin Nude, 1977", yttermått 27x41, Bildmått: 23x36 cm, Osignerad samt Oramad,

Fotografi/Offsetlitografi, Helmut Newton (1920-2004), "Fiona Lewis in Los Angeles 1976", yttermått 27x41, Bildmått: 23x36 cm, Osignerad samt Oramad Vikt: 0 g

Armbandsur Glycine 15 Rubis, Incabloc, Ø32mm, manuell, Stål, flexlänk i stål, större slitage på plexiglas, fungerar vid testtillfälle  Vikt: 0 g

Väska Louis Vuitton Papillion, mongramcanvas Datecode: TH0991, Frankrike September 1991, Ø ca 14cm, längd: 31 cm åldersbetingat- samt bruksskick, fläckar både på utsida och insida, något missfärgade beslag samt sprickor på handtag, inga tillbehör  Vikt: 0 g

Väska Louis Vuitton Papill...

Skor Jimmy Choo, glitter Pumps, stl: 37, klackhöjd: 60mm, bredd: 80mm, mindre avskavt på klack samt bruksskick, dustbag  Vikt: 0 g

Vas Orrefors, 22cm, Ø13,5cm, Vicke Lindstrand, "Vågsurfare", signerad 1475A1 Vikt: 0 g

Vas Orrefors, 22cm, Ø13,5c...

Armbandsur, Omega, Ø22mm, manuell, cal:252, snr:16002087, boettnr:2927-6 SC 2925, stål, i behov av service, plastglas med repor Vikt: 0 g

Armbandsur, Omega, Ø22mm, ...

Ett par ljusstakar, Svenskt Tenn, 11,5cm, ljushållare Ø22mm, år 1932, vikt 533,8g Vikt: 0 g

Solglasögon, Bottega Veneta, made in Italy, B.V. 219/F/S, 4PY HD 55 17 145, i fodral  Vikt: 0 g

Solglasögon, Bottega Venet...

Armbandsur Certina Waterking215, Ø32mm, plexiglas, datum manuell, nr 5306 210-5, 8219622, bruttovikt 29,6g Vikt: 0 g

Armbandsur, Tissot antimagnetique, manuell, stål,  Ø30mm, serienummer 1253607, bruttovikt 27,4g Vikt: 0 g

Örhängen, Coco Chanel coin, 96 P, 2,5cm, clipps med gummi, i ask, bruttovikt 6,5g Vikt: 0 g

Örhängen, Coco Chanel coi...

Färglitografi Anders A. Jönsson, bildmått: 43x32cm, rammått: 48x58signerad samt numrerad i blyerts 59/125, ej examinerad ur ram  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Färglitografi Anders A. J...

Färglitografi, Bengt Böckman, numrerad 49/225, bladets mått 59x50cm, smärre fläckar Vikt: 0 g

Färglitografi, Bengt Böck...

Hänge, Georg Jensen, "Heritage" 2017, Denmark, med Sodalit och bergskristall, höjd ca 34mm, silver 925/1000 Vikt: 6,3 g

Hänge, Georg Jensen, "Heri...

Hänge med Onyx, Georg Jensen, årssmycke 1991, Denmark, ca 32mm, silver 925/1000 Vikt: 8 g

Hänge med Onyx, Georg Jens...

Olja på Pannå, Sten Sture Sandgren, bildmått: 40x33cm, rammått: 46x54cm, signerad Sten Sture,  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Olja på Pannå, Sten Sture...

Olja på duk, Edmund Jepson, bildmått 42x36cm, rammått: 54x45cm, mindre skada på ram, signerad Jepson Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Olja på duk, Edmund Jepson...

Se kontorets övriga auktionsvaror