Frackur L.U.Chopard Genève Ø41mm manuell uppdragning, plastglas med smärre repor, med kedja i Doublé (ej medräknad i vikt), 18K bruttovikt 37,4g

7 200 kr

(korvkiosken1)

Auktnr SE25.20241020.A3690
Varukategori Klockor / Herrur
Kontor Göteborg Mölndal
Utropspris 6 800 kr
Aktuellt bud 7 200 kr
Stänger 2024-10-20 12:23:00
Provision 1 080 kr
Frakt 129 kr

Armbandsur Rolex Oyster Perpetual, midsize Ø31mm, 18K, ref nr. 67518, snr. E625717, cal 2130, verks nr. 2084605,  boett nr. 67400, automat, vit urtavla, Oysterlänk, 18K, innermått. inklusive ur ca 17cm, viklås (repig), box, certifikat (London år 1993), bruttovikt: 85g

Duffelväska Louis Vuitton Keepall Bandoulière 50 serienr FO 0251, mått ca 50x23x29cm,  (Italien) grå/svart monogramcanvas, lås & nycklar samt kvitto, Inköpt april 2021, med dustbag, axelrem samt bagagetag (obs personligt monogram), viss lukt,  Skickas med postpaket.

Duffelväska Louis Vuitton ...

Elgitarr Fender American Elit Telecaster, år 2016, kropp i Ask, lönnhals med 22st medium jumboband, modern c-d-profil, 9,5-14 radie med skala 25,5, Noiselesspickup i hals och stall, mastervolym med S1 switch, tone, 3-läges switch, serienummer us 1606670, tillverkad i Corona fabriken USA den 27september år 2016, tagg, hårt orginalfodral Vikt: 0 g Skickas med Bussgods eller PostNord

Herrur International Watch Co. "IWC"  30x32mm, graverad bakboett med initialer, manuell uppdragning, urtavla med slitage, utan länk/band, ca 1970-tal, 18K bruttovikt 35,1g

14st Minnesmynt Astrid Lindgren komplett med träetui samt pärm med certifikat silver 999/1000  Vikt: 382,6 g

Guldtacka USB, 20g, serienummer: 361677, repig, slitage på kanten, 24K

Armband Bismarck med säkerhetskedja, ca 17,5cm, bredd 6mm, 18K Vikt: 8,3 g

Armband Bismarck med säker...

Herrur Gucci Ø33mm ref nr. 3000.2.M snr. 0347082, förgyllt stål, quartz (går ej i behov av batteribyte), med läderband i nyskick (ej original) med grön originallåda 1990-tal

Herrur Gucci Ø33mm ref nr....

Länk till Herur Omega, små vikskador, Milanese-stil, svenska importstämplar 1970-tal, passar 19,5mm, bredd 19,5-15mm, längd ca 16,5cm, 18K

Länk till Herur Omega, sm...

Ring med diamant 1xca0,11ct stl 17 bredd 2-3 HS (Hans Strömdahl AB) Stockholm 1982,  18K Vikt: 2 g

Kedja "radband" 41cm bredd 2mm, trefärgat med integrerat kors 18K Vikt: 4,3 g

Armbandsur, Tissot Stylist, defekt, 18K i länk samt ur. Bruttovikt 48,3g

Herrur Omega Seamaster Ø34mm  ref nr. 14759.1.SC snr. 17780648 ca år 1959, cal. 600, manuell uppdragning, mycket fin orange jämn patina på visarna och index, utan länk/band, med orginalglas (med små repor) boett med små repor, originalkrona

Herrur Omega Seamaster Ø34...

Damur Seiko Ø26mm ref nr. 7N89-0021 boett nr 274946 datum, quartz (går ej i behov av batteribyte), flexlänk

Damur Seiko Ø26mm ref nr. ...

Frackur L.U.Chopard Genèv...

Juldekoration, Julstjärna till gran, Georg Jensen ca21x20cm, guldplätterad med extra spiral för julgran, i originalförpackning

Juldekoration, Julstjärna ...

Figurin, Renate Stock, guld katt, höjd 15cm, bredd 75mm Skickas med postpaket.

Armring öppningsbar, Ø50mm, bredd 18mm, 18K Vikt: 15,1 g

Armring öppningsbar, Ø50m...

Collier med gröna stenar, 63cm, bredd 10-65mm Vikt: 0 g

Collier med gröna stenar, ...

Ring med diamant 0,02ct enl gravyr, stl 18, 18K 1,2g Vikt: 1,2 g

Se kontorets övriga auktionsvaror