Herrur Rolex Oyster Perpetual Day-Date 18K, automat, ca 36mm, refnr 18038, serienr 6768748, ca 1981, presidentlänk 18K, refnr 8385, ca 18,5cm inkl ur, viklås, nagg på safirglas, repor på länk, horn och boett, åldersrelaterat bruksskick, behov av översyn av dag- och datumfunktion, bruttovikt 133,7g, inga tillbehör

100 000 kr

Auktnr SE16.20241022.A90533
Varukategori Klockor / Herrur
Utropspris 100 000 kr
Stänger 2024-10-22 11:00:00
Provision 15 000 kr
Frakt 129 kr

Collier, längd 55cm, bredd 9,5cm, genombruten dekor, 21K  Vikt: 76,4 g

Collier, längd 55cm, bredd...

Elgitarr, Fender Telecaster, Sunburst, made in USA Corona California, snr: N9378417, nagg, repor och färgbortfall i lack, en skruv saknas på baksida, mjukt fodral Skickas med Bussgods eller PostNord

Bälte x-länk med stav, längd 76,5cm, bredd 3cm, dekor av fyra elefanter, röda och vita stenar, 18K  Vikt: 396,6 g

Bälte x-länk med stav, l...

Herrur, Franck Muller, Casablanca Master of Complications 10th Anniversary, stål, automatisk, 40mm, no 214, 8880 C, smärre repa på glas, bruksrepor på boett och stållänk, längd på länk ca 18cm, cert 21.02.06, box, ytterkartong

Kedja cordell, längd 55cm, bredd 6,5mm, 18K  Vikt: 117,3 g

Kedja cordell, längd 55cm,...

Herrur, Longines Ultra-Chron, 18K, automatisk, 35mm, snr: 15792057, datumskiva fungerar ej/går ej att byta datum, servicebehov, repigt plexiglas, skador på visare och urtavla, saknar armband, inga tillbehör

Stelt armband, Ø57mm, bredd 11,2mm, genombruten dekor, 23K Vikt: 30,4 g

Stelt armband, Ø57mm, bred...

Armring, Ø 56mm, bredd 6,5mm, öppningsbar, 18K Vikt: 12,4 g

Armring, Ø 56mm, bredd 6,5...

Kedja ankar, längd 49,5cm, bredd 9mm, Guldsmeden Manuel AB Stockholm 2021, 18K  Vikt: 123,5 g

Kedja ankar, längd 49,5cm,...

Herrur, Longines Dolce Vita, ref L5.656.4, 28x41mm, rektangulär silverfärgad urtavla, tre små urtavlor för minuter, timmar och sekunder, quartz, ser nr 29578769, stål, repor, svart sportarmband Hirsch, skumgummihållare

Armring, Ø 56mm, bredd 6,5mm, öppningsbar, vitguld, 18 Vikt: 13 g

Armring, Ø 56mm, bredd 6,5...

Herrur Omega Geneve Tank, oversized, rektangulär urtavla, 1970-tal, 42x30mm, quartz, stål/gulddoublé, plastglas, originalband i brunt ripstyg

Herrur, Ø42mm, San Martin, stål, automatisk, safirglas, blå urtavla, blå ring, datum, blått  läderband från Carl Edmond, plastbox.

Herrur, Ø42mm, San Martin,...

Collier figaro, längd 62cm, bredd 9mm, glapp i lås, 18K  Vikt: 157,9 g

Collier figaro, längd 62cm...

Gitarr, Furch D20CM, snr: 53255, made in Czech Republic, 2013, stålsträngad, nagg och märken, spricka, axelrem, mjukt fodrat fodral med slitage  Skickas med Bussgods eller PostNord

Herrur/Unisex, Tissot T-Race Chrono Steel, T115417, Ø43mm, höjd 12,3mm,  urarmband i rött silikon, ser nr F2W HQA 2U1, svart urtavla, datum, safirglas, kvitto/certifikat 2019, garantibok, box, ytterkartong,

Brickstativ, rött, Svenskt Tenn, höjd 55cm, Ø65cm, Bricka rund, Ø55cm, mönster:Teheran, svart, design Josef Frank, Svenskt Tenn, repor, märken  Skickas med postpaket.

Brickstativ, rött, Svenskt...

Herrur, Bulova, day-date, Automatic, 6-146702, Ø35mm, stål/doublé, 1970-tal, #4430302, lätta kantrepor på glas

Hänge kors, längd 47mm inkl ölga, bredd 24mm, gravyr, 18K  Vikt: 4 g

Hänge kors, längd 47mm in...

Se kontorets övriga auktionsvaror