Ring med ställbar skena, stl 18, 21K. Vikt: 4 g

2 800 kr

(toshiba23)

Auktnr SE61.20241018.A22518
Kontor Eskilstuna
Utropspris 2 800 kr
Aktuellt bud 2 800 kr
Stänger 2024-10-18 11:28:30
Provision 420 kr
Frakt 129 kr

Herrur Rolex Oyster Perpetual Day-Date 18K, automat, ca 36mm, refnr 18038, serienr 6768748, ca 1981, presidentlänk 18K, refnr 8385, ca 18,5cm inkl ur, viklås, nagg på safirglas, repor på länk, horn och boett, åldersrelaterat bruksskick, behov av översyn av dag- och datumfunktion, bruttovikt 133,7g, inga tillbehör

Armbandsur Rolex Oyster Perpetual, midsize Ø31mm, 18K, ref nr. 67518, snr. E625717, cal 2130, verks nr. 2084605,  boett nr. 67400, automat, vit urtavla, Oysterlänk, 18K, innermått. inklusive ur ca 17cm, viklås (repig), box, certifikat (London år 1993), bruttovikt: 85g

Herrur Rolex Datejust, stål/guld, 36mm, ref: 116243, snr: E64E5755, boettnr: 2080, Cal. 3135, verknr: 3 3510275, safirglas, datum, slät ring ej modellenlig, jubileelänk, stål/guld, ref: 63603, viklås crownclasp, manual, certifikat daterat 2011-11-18 Nymans, box, ytterkartong, OBS!, modellen såldes med en diamantring som ej medföljer, klockan har en slät ring som den inte ska ha.

Herrur Rolex Datejust, stå...

Collier, längd 55cm, bredd 9,5cm, genombruten dekor, 21K  Vikt: 76,4 g

Collier, längd 55cm, bredd...

Damur Rolex Datejust 26mm, automatisk, stål/guld, ref: 69173 srn: T324283, cal 2135, verknr 3335143, från ca. 1996, jubillelänk stål/guld, servicebehov, inga tillbehör

Elgitarr, Fender Telecaster, Sunburst, made in USA Corona California, snr: N9378417, nagg, repor och färgbortfall i lack, en skruv saknas på baksida, mjukt fodral Skickas med Bussgods eller PostNord

Väska Chanel 19, srn: T9X3A4HC, ref: AS1160B0485294305, blankt lammskinn,  guld- och silverfärgad kedja med rutenium-finish, mått: 16 × 26 × 9 cm,  smärre slitage på kedja samt beslag, box, kvitto från Chanel Birger Jarlsgatan 12/19/2022, manual, dustbag, box Skickas med postpaket.

Väska Chanel 19, srn: T9X3...

Bälte x-länk med stav, längd 76,5cm, bredd 3cm, dekor av fyra elefanter, röda och vita stenar, 18K  Vikt: 396,6 g

Bälte x-länk med stav, l...

Ring med briljantslipad diamant ca 0,80ct, kvalitet ca Cr-TCa(L-M)/VS, stl: 18¼, 18K vitguld Vikt: 5,1 g

Herrur, Franck Muller, Casablanca Master of Complications 10th Anniversary, stål, automatisk, 40mm, no 214, 8880 C, smärre repa på glas, bruksrepor på boett och stållänk, längd på länk ca 18cm, cert 21.02.06, box, ytterkartong

Halskedja X-länk med stav, längd 45 cm, bredd 8,5- 12 mm, defekt lås 8, 18K Vikt: 32,5 g

Halskedja X-länk med stav,...

Kedja cordell, längd 55cm, bredd 6,5mm, 18K  Vikt: 117,3 g

Kedja cordell, längd 55cm,...

Herrur, Longines Ultra-Chron, 18K, automatisk, 35mm, snr: 15792057, datumskiva fungerar ej/går ej att byta datum, servicebehov, repigt plexiglas, skador på visare och urtavla, saknar armband, inga tillbehör

Väska/clutch, Saint Laurent, YSL Pouch Monogramme, Cassandre Matlassé pouch, grain de poudre leather, svart präglat kalvläder, mått 20 x 12 cm, snr: AIM 636312-0721, fläckar/bruksslitage, dustbag samt ytterkartong. Nypris 395euro.

Väska/clutch, Saint Lauren...

Duffelväska Louis Vuitton Keepall Bandoulière 50 serienr FO 0251, mått ca 50x23x29cm,  (Italien) grå/svart monogramcanvas, lås & nycklar samt kvitto, Inköpt april 2021, med dustbag, axelrem samt bagagetag (obs personligt monogram), viss lukt,  Skickas med postpaket.

Duffelväska Louis Vuitton ...

Ring, halvallians, med briljantslipade diamanter 5 x ca 0,15ct, kvalitet ca TW(F-G)/VS, stl: 18, tillverkad av C.F. Carlman, Stockholm år 1985, 18K vitguld, vikt 3,4gr Vikt: 3,4 g

Stelt armband, Ø57mm, bredd 11,2mm, genombruten dekor, 23K Vikt: 30,4 g

Stelt armband, Ø57mm, bred...

Herrur Rolex Datejust, stål/guld, 36mm, ref: 16013, snr: 6022042, ca 1979, cal: 3035, verknr: 0314782, boettnr: 16000, datum, jubilélänk stål/guld, viklås, ref:62510H, repigt plexiglas, inga tillbehör

Herrur Rolex Datejust, stå...

Herrur Omega Seamaster Professional Co-Axial Planet Ocean 600m/2000ft, stål, 45,5mm, serienr: 86926369, cal 8500, verknr: 86926369, Stållänk ref: 1590/867 medföljande gummiband Omega ref: 98000383 missfärgad, inga tillbehör.

Halvakustisk kitarr Martin Black Smoke 000-17  LR bagg mickstystem orginal hardcase, fint skick Skickas med Bussgods eller PostNord

Se kontorets övriga auktionsvaror