Defekta smycken 2,2g & defekt smyckeur 43,0g BTO 18K.

20 000 kr

(yguld1)

Auktnr SE73.20240926.A18328
Varukategori Guld / Övrigt
Utropspris 20 000 kr
Aktuellt bud 20 000 kr
Stänger 2024-09-26 19:06:00
Provision 3 000 kr
Frakt 129 kr

Herrur Omega Genève i stål med trött läderband (ej original). Automat. Datum. Boett Ø 36 mm. Repigt plastglas med sprickor. Ej öppnad.

Herrur Omega Genève i stå...

X-länksarmband i 18K guld med 16 berlocker; bl.a. en kåta och en VW-nyckel. Burberlocken saknar sten. Det ä 19 cm långt, 6,2 mm brett och väger 26,4g. Kistlås.

X-länksarmband i 18K guld ...

Halvstelt armband i 18K guld. Det är 19 cm långt, 9,2 mm brett och väger 26,3g. Kistlås & säkerhetskedja.

Pansararmband i 18K guld. Det är 18,5 cm långt, 5,5 mm brett och väger 20,5g. Kistlås & säkerhetskedja.

Granatörhängen i förgyllt silver. De är 25,8 mm långa och väger 3,9g.

Granatörhängen i förgyll...

Pansarring i 18K guld. Den är 1,7 - 4 mm bred, är i storlek 18¼ och väger 1,4g.

Pansarring i 18K guld. Den...

Diverse mocka/kaffeskedar i silver 830/1000 356g.

Ring i 18K guld med en brun sten. Den är 1,6 - 14,4 mm bred, är i storlek 17½ och väger 3,8g. Gravyr.

Minnesmedalj i silver "ASTRID LINDGREN 1907 - 2002". Förgylld dekor. Ø 100mm 1000g 999/1000 silver. Monterad i plexiglas. Bruttovikt 1630g.  Skickas med postpaket.

Halvstelt armband i 18K guld. Det är 19,2 cm långt, 9,5 mm brett och väger 25,8g. Kistlås. Ojämnt.

Carmoséörhängen i vitt guld 18K med blå topaser och 42 diamanter á c:a 0,005ct. De är Ø 8 mm och väger 1,7g. Stämplade GHA (Guldfynd) 750. Snurrebussar i silver

Carmoséörhängen i vitt g...

Finsk ring i 14K guld med tigeröga. Den är 4,5 - 31,7 mm bred, är i storlek 17½ och väger 9,4g.

Ring i 18K guld med en brun sten (nött). Den är 1,8 - 20,5 mm bred, är i storlek 18 och väger 6,0g.

Granatarmband i förgyllt silver. Det är 16 cm långt, 9 - 15 mm brett och väger 21g. Kistlås & säkerhetskedja. En sten saknas. Extrabit på c:a 2 cm medföljer.

Granatarmband i förgyllt s...

Diverse defekta / graverade smycken 18K 83,7g inkl. blå sten.

Ring i 18K guld med en ljuslila sten (nött). Den är 5,4 - 12,9 mm bred, är i storlek 18¼ och väger 8,7g.

Ring i 18K guld med en brun sten. Den är 2,8 - 13 mm, är i storlek 17¾ och väger 3,7g. Finska stämplar OÖG 18K från 1996.

Diverse defekta / graverade smycken 18K 14,0g.

Granatring i silver. Den är 2,2 -17,9 mm bred, är i storlek 16¼ och väger 4,1g.

Granatring i silver. Den ä...

Se kontorets övriga auktionsvaror