Herrur Omega Genéve, 14K, ref-nr:1669163, serie-nr:33846178, kaliber 1012,slitage, Ø 35mm, automatic, repigt glas, med läderband

8 000 kr

(paulo1981)

Auktnr SE1.20240925.A58805
Varukategori Klockor / Herrur
Utropspris 5 000 kr
Aktuellt bud 8 000 kr
Stänger 2024-09-25 21:24:00
Provision 1 200 kr
Frakt 129 kr

Herrur Rolex Oyster Perpetual Air-King, stål, automatisk, 40mm, refnr 116900, serienr U3729345, urverksnr 31PQ3604, Cal. 3131, Oysterlänk ca 18cm inkl ur, viklås Easylink, repor på länk och boett, en extra länkbit, tag, certifikat Aurum Group daterat 09/11/2017, box, ytterkartong.

Väska Chanel tote medium, svart quiltat läder, 2 innerfack med dragkedja, 4 ytterfack, kedja och beslag i gulmetall, 28x24x5cm, certifikat medföljer #1328356, från 1989-91, limmet har släppt i kanten under dragkedjan

Väska Chanel tote medium, ...

Herrur Omega Speedmaster Racing, 40mm, automatisk, ref:326.32.40.50.11.001, boettnr:178.2062, Cal.3330, verknr:87074956, serienr:87074956, kronograf, gummiband med bygelspänne original, inga tillbehör.

Damur Cartier de Must, quartz, Ø24mm, doublé 20mikron, snr 128320, 925/1000 silver, rött läderband ej original

Armbandsur Omega Seamaster Professional Ø36mm, quartz, stål, stållänk, ref: 2561.80.00, serienummer: 55262341, viklås, certifikat år 1997, extra länkbit, sliten box samt ytterkartong

Damur, Bvlgari LVCEA Scaglie, LUP 33SG, Ø33mm, automatisk, 18K roséguld/stål, antracitgrå urtavla, diamantindex, datum, diamantring, krona med röd sten, ser nr PO14388, armband i stål/18K roséguld, viklås, lätta repor, värdebevis NK år 2020 såld för 193 000 kr, code LV33C6SP-103029, extralänkar, garantikort med QR kod, originalbox, ytterkartong

Kedja, Cordell ihålig, 57cm, bredd 6,6mm, 18K 28,6gram Vikt: 28,6 g

Kedja, Cordell ihålig, 57c...

Collier X-länk, längd:45cm, bredd:1-40mm, smärre defekter i form av lösa delar, 21K Vikt: 49,7 g

Collier X-länk, längd:45c...

Herrur Tag Heuer Carrera Juan Manuel Fangio special edition, Ø41mm, automat, kronograf, datum, cal. 16 (baserad på ETA 7750), armband gummi med viklås, kosmetisk bruksslitage, inga tillbehör. OBS! Ej fungerande, akut servicebehov, säljes som reparationsobjekt

Armband med sex Lira mynt, Ø20,7mm, längd 18cm, 21K.   Vikt: 52,6 g

Armband med sex Lira mynt,...

Väska, Louis Vuitton Alma BB, Damier Ebene Canvas, mått ca 24x17x11cm, modellnummer N41221,  avtagbar axelrem, lås med nycklar, dustbag, kvitto från Louis Vuitton Birger Jarlsgatan år 2023, originalkartong

Väska, Louis Vuitton Alma ...

Herrur Tissot Seastar Navigator, automat, stål, Ø41mm, repigt glas, läderband i slitet skick, ej öppnad.

Väska Mulberry, Bayswater, ca 36cm x 26.5cm x 16.5cm, guldfärgade beslag, brukskick, repor, fläckar, hörn med hårt slitage, lås med nyckel, dustbag, Vikt: 0 g

Väska Mulberry, Bayswater,...

Armband i 18K guld, 18,3mm, X-länk med stav, bredd 6mm, tillverkad av Tore Clareus, vikt 7,25g.

Armbandsur, Chanel Code Coco, stål, ca 38x21,5mm, quartz, refnr: H5145, snr: RFB29365, svart urtavla med princesslipad diamant 1xca0,05ct, briljantkrans tot. 0,58ctv, länk i stål med bruksrepor, garantikort -22 från service, ställpinne, reseetui, box, ytterkartong

Ring, Ole Lynggaard, Lotus, Peridot, stl 17½, smärre slitage på sten, 18K roséguld, Vikt: 10 g

Herrur, Panerai Luminor Marina, stål, automatisk, 44mm, refnr: PAM00104, snr: OP663BB1549258, O1576/2500, liten sekundvisare, datum, svart silikonarmband med viklås, cert -12, manualer, två verktyg, bruksrepor på boett och viklås, sprickor i armband, box, ytterkartong med slitage

Herrur Tag Heuer Monaco, stål, automat, ca 36x37mm, år 2009, serienr: CT3037, refnr WW2112, Cal 6, datum, glasbaksida, liten sekundvisare, urtavla i pärlemor, certifikat från Rydbergs Ur i Helsingborg,  repor på boett, slitet originalarmband i läder, box med kraftigt slitage, låda.

Herrur Tag Heuer Monaco, s...

Askfat från Rolex i grön Italiensk marmor, 18,5x18,5cm, 1980-90 tal

Askfat från Rolex i grön ...

Armband i 18K guld, 18cm, X-länk, bredd 8,7mm, tillverkad av Bertil Blomqvist, år 1957, vikt 12,33g.

Se kontorets övriga auktionsvaror