Åtta utmärkelsetecken, miniatyrer. Svärdsorden, emalj och 18K guld, medalj "För Sverige", 18K, bruttovikt 2,9g. Medalj "För berömliga gärningar", 23K samt krona av 18K. Medalj "Femte Olympiaden Stockholm 1912", silver, vikt 1,2g. Övriga utmärkelsetecken av förgylld metall, slitage, fastsydda.
Auktnr | SE1.20240925.A53933 |
Varukategori | Militaria, vapen & medaljer |
Utropspris | 4 000 kr |
Aktuellt bud | 4 000 kr |
Stänger | 2024-09-25 20:20:30 |
Provision | 600 kr |
Frakt | 129 kr |
22/9 12:00:45 | j_holger | 4000 kr |