Collier, Atelje Pog, år 1987, längd ca 44cm, bredd ca 25mm, silver 925/1000 Vikt: 89,6 g

1 500 kr

(avicii)

Auktnr SE19.20240929.R24658
Varukategori Silver / Kedjor & collier
Kontor Finguld
Auktionstyp Lagerauktion - kan endast betalas online
Utropspris 1 500 kr
Aktuellt bud 1 500 kr
Stänger 2024-09-29 10:06:00
Provision 225 kr
Frakt 129 kr

Hänge med diamant ca 1x0,23ct, kvalitet ca W-Tr (H-I) VS, längd ca 2,5cm, bredd ca 6,5-14mm, Pettersson Guldsmed Åke, 1987, 18K  Vikt: 4,7 g

Hänge med diamant ca 1x0,2...

Pärlcollier med lås i 18K, berlock i silver, Ole Lyngaard, längd ca 42cm, Ø ca 7,5mm, 18K

Pärlcollier med lås i 18K...

Lös diamant, 0,26ct, äldre slipning Vikt: 0 g

Lös diamant, 0,26ct, äldr...

Ring, Georg Jensen, Fusion, två delar, stl 20/61NK, bredd ca 8,1mm, vitguld/gultguld, bruksskick, gravyr, 18K  Vikt: 13,7 g

Herrur Longines, stål, Ø 32mm, manuell, boettnr: 22735 59, repigt plexiglas, patinerad urtavla med färgbortfall, repig boett, saknar ett bandstift, inga tillbehör  Vikt: 0 g

Herrur Longines, stål, Ø ...

Armbandsur Gucci, stål/doublé, quartz, Ø33mm, modellnummer: 3000 M, serienummer: 0239676, ej orginal läderband, batteribyte krävs, repor på boettring och boett, inga tillbehör

Armbandsur Gucci, stål/dou...

Ett par örhängen, design Efva Attling, Ø ca 44mm, bredd ca 5-16mm, silver 925/1000  Vikt: 14 g

Ett par örhängen, design ...

Fickur Polhem, manuell, liten sekundvisare, med röda siffror, Ø ca 50mm, snr: 587427, innerboetten i metall, 8000/1000, silver, bruttovikt: 75,3g Vikt: 75,3 g

Armband, Efva Attling, längd: ca 20cm, justerbart, bredd: ca 1-17mm, 925/1000, silver Vikt: 2,8 g

Armband, Efva Attling, län...

Lös diamant ca 0,20ct, kvalité ca

Lös diamant ca 0,20ct, kva...

Kedja ankar, längd: ca 73cm, bredd: ca 2mm, 18K Vikt: 15 g

Kedja ankar, längd: ca 73c...

Kedja Venezia, längd: ca 50cm, bredd: ca 1mm, 3 Hängen,  Theresia Hvorslev, Sagan om hänget, längd: ca 1,5cm, bredd: ca 3mm, små bucklor, 18K  Vikt: 8,7 g

Kedja Venezia, längd: ca 5...

Ring med svart sten och markasiter, stl: 17, bredd: ca 3-40mm, TH, 925/1000, silver Vikt: 17 g

Collier The Knot, design Carolina Gynning, längd justerbar ca 45-50cm, bredd ca 3,1-13,3mm, silver 925/1000 Vikt: 14,4 g

Armring Loop Cuff, design Efva Attling, inre bredd ca 6cm, bredd ca 9,5-35mm, nypris idag 5400sek, silver 925/1000 Vikt: 31,8 g

Ett par örhängen Löv, längd ca 1,2cm, bredd ca 10mm, 18K  Vikt: 2,1 g

Ett par örhängen Löv, l...

Collier, Atelje Pog, år 19...

Armband med camé och markasiter, längd: ca 17,5cm, bredd: ca 23mm, med säkerhetskedja, en markasit saknas, ostämplad, silver Vikt: 30,4 g

Armband med camé och marka...

Ett örhänge, Efva Attling, Little Day Pearl Ear, längd ca 9,3mm, bredd ca 7,2mm, 18K Vikt: 1,3 g

Ett örhänge, Efva Attling...

 Collier Efva Attling Happy Tear pendant, i silver med lädersnöre, längd ca 40cm , hängets längd ca 18mm Vikt: 4 g

Collier Efva Attling Happy...

Se kontorets övriga auktionsvaror