Ring, Bismarck, stl 18½, bredd 2-7mm, 18K. Vikt: 2,5 g

1 700 kr

(fm555)

Auktnr SE4.20240918.A93190
Utropspris 1 600 kr
Aktuellt bud 1 700 kr
Stänger 2024-09-18 11:19:20
Provision 255 kr
Frakt 129 kr

Herrur Seiko, Dress, automatisk, Ø38mm, svart urtavla, datum, veckodag, ref: SNK623, glasbaksida, länkens innermått ca 20cm, garantikort ej ifyllt, bok, box, nyskick med skyddsplast kvar

Armband, diamanter blå/vita 18 x 0,02ct, 19,5cm, bredd 3mm, vit/gulguld, 14K.  Vikt: 10,6 g

Armband, diamanter blå/vit...

Kedja, Cordell, 60cm, bredd 4mm, låstunga fast i kistlås, 18K.  Vikt: 45,4 g

Väska Louis Vuitton, Theda PM monogram canvas, datumkod FL0084, 2004 Frankrike, fläckar på foder, mindre missfärgning på läder, slitage på beslag, inga tillbehör Vikt: 0 g

Väska Louis Vuitton, Theda...

Kedja, Ankar, 61cm, bredd 4,5mm, 18K.  Vikt: 58,7 g

Armband Pandora, Moments ormkedjearmband 925/1000, lås i rosépläterad metall, 18cm, 11 berlocker i roséfärgad metall, samtliga märkta ALE MET, total vikt 47,2gram Vikt: 47,2 g

Kedja, Pansar, 52,7cm, bredd 7mm, 18K.  Vikt: 77,1 g

Vinglas 15cl, Cleopatra, klarglas, Kosta Boda, design Ulrica Hydman-Vallien, artist collection, 24405, i originalkartong

Ring, diamanter 14 x ca 0,01ct, rosa sten, stl 18¼, bredd 1-10mm, vitguld, 14K.  Vikt: 2,4 g

Herrur Tissot Tradition, quartz, Ø42mm, läderband, datum, safirglas, mindre fläckar på baksida av läderband, i behov av batteribyte, inga tillbehör

Ett par örhängen, Daisy, Georg Jensen, vit emalj, Ø11,5mm, förgyllt silver 925/1000.  Vikt: 2,6 g

Ett par örhängen, Daisy, ...

Hänge, 60mm, bredd 34mm, GUSSI, B9, årtal 1952, 830/1000 silver Vikt: 15,6 g

Hänge, 60mm, bredd 34mm, G...

Collier, stelt, ca 47cm, bredd 4,5mm, mönstrad/halvmatterat, S-lås, borttagbar extra ögla för hänge, något skev, 23K.  Vikt: 31,1 g

Ring, hamrad, stl 17, bredd 1mm, 18K.  Vikt: 0,5 g

Damur Tag Heuer Aqua Racer, quartz, stål, datum, pärlemorurtavla, Ø27mm, länkens mått ca 15,5cm, mindre repor på boett och länk, skada på ringen vid 45, inga tillbehör

Tavla, trycklitografi, föreställande Börje Salming spela för Toronto Maple Leafs, 50x70cm, rammått 55,5x70,5cm, äkthetsintyg från Sportgalleriet Malmö/Västerås, informationsblad, numrerad 23/500, signerad av Börje Salming  Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Tavla, trycklitografi, för...

Kedja, 48,5cm, bredd 3mm, 830/1000 silver Vikt: 8,1 g

Vristlänk, blå stenar, 25,3cm, bredd 1-6mm, integrerade berlocker, 21K.  Vikt: 4 g

Vristlänk, blå stenar, 25...

Glasfat, Kosta Boda, Atoll, formgivare Anna Ehrner, höjd ca 6cm, Ø30cm, etikettmärkt, mindre repor Vikt: 0 g

Armband, Ankar, 19,5cm, bredd 4mm, silver 925/1000.  Vikt: 13,6 g

Se kontorets övriga auktionsvaror