Ring med diamant ca 1,91ct, G-H/I2, samt 6 x 0,01ct, platinafattning, stl: 16¾, skenans bredd: 1,5-2,5mm, 18K, Vikt: 3,3 g

25 000 kr

(0_a_n_n_a_0)

Auktnr SE26.20240915.A529
Kontor Malmö Amiralsgatan
Utropspris 15 000 kr
Aktuellt bud 25 000 kr
Stänger 2024-09-15 14:25:18
Provision 3 750 kr
Frakt 129 kr

Väska Louis Vuitton, Takeoff Messenger, M57080, mått 28 x 24 x 10 cm, avtagbar axelrem, mindre slitage, inga tillbehör

Väska Louis Vuitton, Takeo...

Figurin Optimisten, Bing & Gröndahl nr 1633, längd: 13cm, höjd: 9cm, Danmark Vikt: 0 g Skickas med paket.

Väska, Valentino Garavani, No Limit Rockstud, ca 23 x 17 x 8 cm, svar läder med guldfärgade nitar, bruksskick, inga tillbehör,  Vikt: 0 g

Väska, Valentino Garavani,...

Sex moccaskedar modell Rosen, längd: 90 mm, silver 830/1000 Vikt: 45,6 g

Damur Omega Constellation, Ø26mm, Quartz, 18K, serienummer: 53770059, romerska siffror, tidigt 90-tal, nybytt Omega-rem samt batteri kvitto från Hukes urhndel 22-11-03, ristnummer 1299-73940.

Damur Omega Constellation,...

Urna cloisonné, Kina, 1900-tal, höjd 16,5cm, dekor av blommor och växtlighet i bruna toner, omärkt.

Urna cloisonné, Kina, 1900...

Hänge flicka med hjärta, 13mm, passar pandora-armband, omärkt, silver 925/1000 Vikt: 4 g

Hänge flicka med hjärta, ...

1 dubbelradig armband cordell,  1 armband bismarck med 4 hänge, 1 armband vit/gulguld, 4 udda enstaka örhänge, 1 par droppformade örhänge, 4 delar avklippta bitar, 1 bit kedja, 1 ring vitguld trasig fattning samt stenar saknas,  1 lås, samtliga delar med defekter, 18K Vikt: 18,7 g

Väska Off White, Binder tote, ca 34x26x15cm, svart läder med vitt diagonalt tryck, dustbag, oanvänd i nyskick

Väska Off White, Binder to...

Väska Mulberry, Bayswater, svart Croc print, 36cm x 26.5cm x 16.5cm, lås, guldfärgade beslag, dustbag, kvitto inköpt 2013, brukskick med något repiga beslag,  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Väska Mulberry, Bayswater,...

Figurin, "Wienervalsen", Bing & Gröndahl Danmark, design: Claire Weiss, höjd: ca 20cm, bredd: 13cm, signerad nr: 2385 HS Skickas med paket.

Ring med diamanter 1x 0,03ct 2x 0,02ct, stl 17, bredd 1,9-4,4mm, infattning i vitguld, 18K Vikt: 2,1 g

Väska Louis Vuitton Keepall 50, Damier Canvas, mått ca 50x28x22cm, datumkod MB1068, Made in France 2008, Saknar hänglås, lättare bruksslitage, mindre färgskrap, inga övriga tillbehör

Väska Louis Vuitton Keepal...

Hatt Gucci Panama blå monogramcanvas med GG logga i vitmetall stl L 58cm, lättare bruksslitage, inga övriga tillbehör

Hatt Gucci Panama blå mono...

Armband Pandora med tre berlocker märkta ALE samt hjärtlås, längd 21cm, silver 925/1000  Vikt: 24,2 g

Hänge ängel med vit sten, 10x10mm, 18K Vikt: 0,2 g

Hänge ängel med vit sten,...

Hänge/Brosch camé med granater längd 40mm, bredd 26mm, silver 830/1000 Vikt: 8,1 g

Hänge/Brosch camé med gra...

Figurin "Amagerpiger", Royal Copenhagen, modell: 1316, design: Lotte Benter, höjd: ca 19cm, bredd. ca 17cm, märkt på undersidan av klänningen ''Benter 1911'' Skickas med paket.

Hänge krucifix, 54x29mm, 18K Vikt: 6,4 g

Hänge krucifix, 54x29mm, 1...

Ring, stl 17½, bredd 2-6mm, vitguld med diamanter 2 x ca. 0,15ct samt smaragd med nagg, 18K Vikt: 3,9 g

Ring, stl 17½, bredd 2-6mm...

Se kontorets övriga auktionsvaror