Herrur Tag Heuer Aquaracer, konograf, stål, automatisk, referensnummer CAY2110, serienummer RZR7559, Ø45mm, garantikort Klockmaster 2015, gummiband ej original, stållänk original medföljer, slitage, repor, box, ytterkartong.

9 600 kr

(laserm)

Auktnr SE1.20240911.A58572
Varukategori Klockor / Herrur
Utropspris 6 000 kr
Aktuellt bud 9 600 kr
Stänger 2024-09-11 19:55:32
Provision 1 440 kr
Frakt 129 kr

Herrur Rolex Oyster Perpetual, stål, automatisk, ref-nr:114300, serie-nr:F224L603, kaliber 3132, verk-nr:249449D6, boett-nr:2430, länk-ref:3NL, Ø39mm, safirglas, 12 länkbitar monterade, sigill, manual, box, graverad, certifikat daterat 2019.

Hänge med diamanter totalt ca 1,30ctv, varav ca 1/4 troligen syntetiska, 55x15mm, vitguld 18K. Vikt: 7,3 g

Hänge med diamanter totalt...

Ljusstake, betsad björk, L...

Collier i brons, Polar Koru, längd ca 62cm Vikt: 0 g

Armband med briljant-, samt baguetteslipade diamanter totalt ca 3,75ct, längd 18½cm, bredd 4mm, 18K vitguld Vikt: 20,7 g

Ring, briljantslipad diamant 0,64ct enligt gravyr, ca TW/VS, Ø17¼, bredd:2-6mm, Örns Juvelateljé, Göteborg 1981, vitguld, 18K. Vikt: 3,4 g

Armband, briljantslipade diamanter totalt ca 2,00ct, kvalitet ca TW-W(G-H)/VS, längd 18½cm, bredd 9mm, svenska importstämplar, 18K vitguld   Vikt: 24,2 g

Tavla, olja på duk, Madeleine Pyk, "Den Haag", signerad, 33,5 x 41 cm. Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Tavla, olja på duk, Madele...

Knivbajonett M/1896, Eskilstuna Jernmanufaktur, lättrat grepp, eneggat blad med blodränna, skärp och bärläder, längd 33cm, buksslitage, märken, rost.  Vikt: 0 g

Pall, "Dot Pall",´formgiven av Arne Jacobsen för Fritz Hansen, Danmark, skiktlimmat samt svartlackerat trä på stålben, stämpelmärkt samt etikettmärkt, sitthöjd ca 43cm, Ø ca 33cm, slitage, färgbortfall.  Vikt: 0 g

Pall, "Dot Pall",´formgive...

2 fat, satsuma, Japan, Ø16...

Pall, "Dot Pall",´formgiven av Arne Jacobsen för Fritz Hansen, Danmark, skiktlimmat samt svartlackerat trä på stålben, stämpelmärkt samt etikettmärkt, sitthöjd ca 43cm, Ø ca 33cm, slitage, färgbortfall, ben med färgfläckar.   Vikt: 0 g

Pall, "Dot Pall",´formgive...

Fat, keramik, Paradisverkstaden Öland, mindre tillverkningsdefekt undertill, höjd 9,5cm Ø51cm. Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Collier, Kalevala Koru, med berlock i form av ett hjärta, längd 45cm, höjd på hänge 15mm, brons  Vikt: 0 g

Ett par vägglystrar med olikslipade prismor, dekor av akantusblad, 1900-talets första hälft, höjd ca 31cm, slitage, sneda/bucklor.  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Ett par vägglystrar med ol...

Ljusstake, betsad björk, L...

Herrur Atlantic, gulddoublé, stålbaksida, automatisk,  datum, Ø35cm, plexiglas, slitage, repor, servicebehov Vikt: 0 g

Herrur Atlantic, gulddoubl...

Collier med bärnsten, längd 65cm, bredd ca 7-20mm, ej öppningsbart Vikt: 47,9 g

Collier med bärnsten, län...

Tavla, blyerts på papper, Karl Axel Pehrson, signerad, dagmått ca 20x29cm, ej examinerad ur ram. Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Tavla, blyerts på papper, ...

Se kontorets övriga auktionsvaror