Armband 19,5cm bredd 2-5mm, importstämplat, troligen 1970-tal, 18K Vikt: 25,4 g

15 500 kr

Auktnr SE25.20240908.A3138
Varukategori Guld / Armband
Kontor Göteborg Mölndal
Utropspris 15 500 kr
Stänger 2024-09-08 12:04:30
Provision 2 325 kr
Frakt 129 kr

Handväska Chanel Sac Rabat ref nr. A67086 Y04059 94305, snr. 22218014, mått: 25x15x8cm, svart kalvskinn, guldfärgade beslag, med certifikat, kvitto (daterat 2016/07/19), samt dustbag och tillbehör, lätt bruksslitage, gott skick,

Handväska Chanel Sac Rabat...

Omega Seamaster Professional 300M, Ø41mm, Chronometer, automat, stål, ref nr 22545000 serienr 81425907 stållänk (med repor), certifikat 2007 (Jälmers Ur), manual, box, 2 extra länkbitar, smärre slitage

Armband X-länk 18,5cm bredd 13mm RGV (Riksby Guldsmedsverkstad) Stockholm 1960, 18K Vikt: 24,6 g

Armband X-länk 18,5cm bred...

Skrin i brons, gjuten reliefdekor av fiskare på väg ut, graverat med monogram och daterat 1949, insida beklädd med teak, 15x9,5cm höjd: 4cm, 1940-tal troligen Sverige/Danmark

Kedja Pansar 36,5cm bredd 1mm silver 925/1000 Vikt: 2 g

Herrur Jacques Lemans Formula 1 Ø42mm ref nr. F5047, quartz med läderband, (går ej troligen batteribyte), med box och manual

Kedja Pansar 55,5cm bredd 3mm, brukslitage, 18K Vikt: 21,9 g

Kamerahus Leica CL, Optik Leitz Wetzlar MFO inJapan for Leitz Wetzlar, med objektiv 40mm f/2 Summicron 1: 2/40 snr. 2508671 (Made in Germany) saknar linnsskydd, smärre bruksslitage  Skickas med postpaket.

Ring i vitguld med diamanter 1xca0,17ct samt 8xca0,08ct diamanter i carmosé (kvalitet ca W) stl 17¼ bredd 2-11mm, importstämplad, visst behov av omrodinering 18K  Vikt: 3,9 g

71st Minnesmedaljer i etuier med trälådor "Konungaätten Bernadotte" "Astrid Lindgren" , "Svenska Bragdmedaljörer" "Konunga Riket Sverige" vikt ca 1826g silver 925/1000

Hänge med rosa sten samt diamanter 18xca0,005ct, 6x13mm, GHA 18K Vikt: 0,7 g

Hänge med rosa sten samt d...

Udda örhänge, defekt 18K Vikt: 0,4 g

Udda örhänge, defekt 18K ...

6 st ovala uppläggningsfat, 3 st ovala uppläggningsskålar, smärre slitage, ett uppläggningsfat med nagg, Rörstrand, sekelskiftet 1900.  Skickas med paket.

6 st ovala uppläggningsfat...

Armband Bismarck 17,5cm, bredd 3mm, 18K saknar troligen sin låsögla men går att använda ändå Vikt: 2,2 g

Kedja Ankarlänk 51,5cm bredd 6mm, ÖS (Jarl Ölveborn), Alsingsås 1997, 18K Vikt: 98,5 g

Kedja Ankarlänk 51,5cm bre...

Ring med vita stenar samt blå sten stl 16½ bredd 3-14mm, silver 925/1000 Vikt: 4,9 g

Seiko Scuba Diver Ø38mm ref nr. 4205-015T snr. 520766, automat, "Pepsi"-ring, går men i behov av service (kronan sitter lös och går ej ställa datum mm pga detta, troligen enkelt att ordna), gummiband, ca 2010-tal

Seiko Scuba Diver Ø38mm re...

Armband med fyra berlocker  Thomas Sabo 19,5cm bredd 4mm, silver 925/1000 Vikt: 17,3 g

Ett par örhängen bredd 3mm längd 15mm 18K Vikt: 0,4 g

Ett par örhängen bredd 3m...

Herrur Scuderia Ferrari Ø43mm ref nr. SF.27.1.47.0223, quartz, graverad bakboett med datum, gummiband, boett i stål, med box och ytterkartong

Herrur Scuderia Ferrari Ø4...

Se kontorets övriga auktionsvaror