Armbandsur Breitling Chronomat Automatic 36, 18K roséguld, Ø36 mm, automatisk, urverk Breitling 10, referensnummer R10380101A1R1, serienummer 6511527, viklås, safirglas, box, certifikat, manual, handledsmått max 17,5 cm, köpt december 2022 (2 års garanti), bruttovikt 154,5g

112 000 kr

(junior)

Auktnr SE74.20240730.A25696
Varukategori Klockor / Herrur
Utropspris 105 000 kr
Aktuellt bud 112 000 kr
Stänger 2024-07-30 19:41:00
Provision 16 800 kr
Frakt 299 kr

Armband, 18K guld, 65 Naturliga Safirer i olika blå toner (en saknas) - stämplad 5,51ct, svensk kontrollstämpel, inre omkrets knäppt 17,0 cm, bredd 3 mm, höjd 3,3 mm, stenar utan anmärkning, fint skick Vikt: 13,5 g

Herrur Omega Genève, stål, Ø35 mm, manuell, kaliber 613, referensnummer 136.0098, gravyr monogram, datum -74, blå urtavla, fint bruksskick

Herrur Omega Genève, stål...

Halskedja Ankarlänk, 18K guld, tillverkarstämpel OE, Italien, svensk kontrollstämpel, längd 46,0 cm, bredd 3 mm, fint skick Vikt: 21,9 g

Halskedja Ankarlänk, 18K g...

Herrur Omega, stål, Ø36 mm, manuell, kaliber 265, referensnummer 2639-11, verknummer 13140874, urtavla med orörd patina

Herrur Omega, stål, Ø36 m...

Oanvänd Laptop Chromebook HP Chromebook 15a-na0001no, Intel Celeron N4500, 4GB SDRAM, 15,6 ", obruten förpackning, ny datorväska från Targus medföljer Skickas med postpaket

Oanvänd Laptop Chromebook ...

Armring, 18K guld, oval öppningsbar modell, UnoAerre, inre omkrets 18,5 cm, bredd 4 mm, fint skick Vikt: 6,1 g

Armring, 18K guld, oval öp...

Örhängen, 18K guld, Ametister Ø 6,5 mm, örhängenas diameter 9,5 mm, fint skick, stenar utan anmärkning, olika ploppar Vikt: 2,3 g

Örhängen, 18K guld, Ameti...

Retro Halsband 1960-tal, ARVO SAARELA, silver, Turkoser, längd 42,5 cm, länkbitar bredd 8 mm, stenar med något varierande bredd, 12 mm och mindre, tillverkarstämpel AMS Enköping 1966, stenar utan anmärkning, fint skick  Vikt: 34,5 g

Diamantring, 18K vitguld, Diamant 0,47ct - graverat på skenans insida, cirka Top Wesselton (G) / VVS, tillverkarstämpel KLC - Kå-Ce Guldsmedja AB, Stockholm, svensk kontrollstämpel, Ø16½ mm, bredd 2,3 - 5,3 mm, fint skick Vikt: 3,1 g

Armband Fred Force 10, 18K vitguld och Diamanter, länk i rostfritt stål, storlek 16, serienummer 1042057, 14 st briljanter - totalt 0,12ct, listpris 3060 euro, ej tillbehör, fint använt skick, Vikt: 7,2g

Diamantring, 18K vitguld, Diamant 0,62ct - graverat på skenans insida, cirka Wesselton (H) / VS tillverkarstämpel LN - Juvelnilsson AB, Malmö, svensk kontrollstämpel, Ø16¾ mm, bredd 2-6 mm, fint skick Vikt: 2,9 g

Vintage smyckesur Svalan, silver 835/1000, Ø20 mm, quartz - fullt fungerande, swiss made, handledsmått max 17 cm, vikt 21,1g

Armband Bismarck, 18K guld, Bengt Hallberg Guldsmeds AB (CFG), Köping, svensk kontrollstämpel, längd knäppt 19,0 cm, bredd 7 mm, fint skick Vikt: 15,4 g

Diamantring, 18K guld, Diamanter 9 st - totalt 0,20ct, Guldfynd (GHA) 20091307, Ø17½ mm, bredd 2-6 mm, fint skick, ordinarie nypris hos Guldfynd 12 998 kr Vikt: 3,3 g

Diamantring GEORG JENSEN Danmark, 18K vitguld med dekor i rödguld, Diamant 0,10ct, Ø18,0 mm, bredd 2,8-7,2 mm, originaletui medföljer, fint skick  Vikt: 6,8 g

Armband Singapore, 18K guld, tillverkarstämpel OSAB, längd 18,5 cm, bredd 1,5 mm, fint skick Vikt: 1,1 g

Retro Hänge, stor modell med halskedja Venezia, silver 925/1000, Bergkristall, längd 55 mm, bredd 29 mm, Victor Janson Guldvaru Ab Lindesberg, kedja längd 42 cm, sten utan anmärkning, fint skick  Vikt: 14,7 g

Retro Hänge, stor modell m...

Hänge "Daisy", Anton Michelsen Danmark, förgyllt silver (sterling), vit emalj, Ø 32,5 mm, felfri emalj, mycket fint skick Vikt: 10,1 g

Hänge "Daisy", Anton Miche...

Örhängen Knutar, 18K guld, storlek 9,5 x 9,5 mm, originalploppar, fint skick Vikt: 1,9 g

Örhängen Knutar, 18K guld...

Retro Armband 1960-tal, ARVO SAARELA, silver, Turkoser, längd 21,5 cm, länkbitar bredd 8 mm, stenar med något varierande bredd, 10 mm och mindre, tillverkarstämpel AMS Enköping 1966, stenar utan anmärkning, fint skick  Vikt: 16,9 g

Se kontorets övriga auktionsvaror