Axelremsväska Yves Saint Laurent, Monogram Sacchel Handbag 2WAY numrerad 392737.527412, mörkrött läder, bruksslitage, med dustbag, samt kuvert med kontrollappar, made in Italy, mått 24,5x18cm, bruksslitage

6 600 kr

Auktnr SE25.20240728.A2642
Varukategori Fashion / Väskor
Kontor Göteborg Mölndal
Utropspris 6 600 kr
Stänger 2024-07-28 12:03:00
Provision 990 kr
Frakt 129 kr

Ring i Art Deco-stil med diamanter 6xca0,005-0,01 samt 7xca0,03-0,05ct, gammalslipade stl 17, bredd 1-7mm, troligen 1930/40-tal, 18K Vikt: 2 g

Ring med diamanter 13xca0,005ct  stl 15, bredd 1-2mm, 18K Vikt: 1,3 g

Kedja Cordell med integrerat hänge med diamanter 1xca0,03ct samt 29xca0,005-0,01ct vitguld 42/45cm bredd ca0,5mm, GHA 18K Vikt: 2,3 g

Armband X-länk 18,5cm bredd 5mm, TC (Clareus) 1987, 18K Vikt: 4,3 g

Armband X-länk 18,5cm bred...

Armband, delvis ankarlänk och kulor i tre färger 17cm bredd 1-2mm, 18K Vikt: 1,3 g

Armband, delvis ankarlänk ...

Collier med stenar troligen lapis lazuli samt malakit, 43cm bredd 6mm, silver 950/1000 Vikt: 33,7 g

Ett par örhängen med diamanter 28xca0,002-0,005ct, i form av hjärtan 9x9mm, 18K Vikt: 1,6 g

Ett par örhängen med diam...

Ring med diamanter 34xca0,015ct (totalt 0,50ct enl gravyr), stl 18¼ bredd 5mm, GHA 18K Vikt: 7,5 g

Brosch troligen med månstenar samt markasiter, Jugend / Art Noveau troligen tidigt 1900-tal stämplad JTM längd 50mm bredd 40mm silver  Vikt: 7 g

Brosch troligen med månste...

Ring i vitguld med diamanter 28xca0,005ct  stl 17 bredd 1-3mm, GHA  Vikt: 2,3 g

Armband Bismarck, längd 18,5cm, bredd 4mm, 18K Vikt: 2,1 g

Armband Bismarck, längd 18...

Collier mönstrat Ø ca 12mm, silver 925/1000 Vikt: 19,1 g

Collier mönstrat Ø ca 12m...

Armband 19,5cm bredd 2-5mm, importstämplat, troligen 1970-tal, 18K Vikt: 25,4 g

Ring med sten/pärlemo stl 18¼ bredd 3-25mm, mönstrad silver 925/1000 Vikt: 10,3 g

Ring med sten/pärlemo stl ...

Bricka med handtag, Scandiaguld, 43,5x20cm, (ej guld), bruttovikt 498g

Bricka, Scandiaguld, ca 30x30cm, höjd ca3,5cm, (ej guld). Bruttovikt: 562,2g Skickas med postpaket.

Ett par örhängen Efva Attling "Miss Butterfly", längd ca 70mm, silver 925/1000 med låda Vikt: 10,3 g

Ett par örhängen Efva Att...

Ring med blå sten, stl 18½, bredd 5-20mm, 830/1000 silver, bruttovikt 7,7g Vikt: 7,7 g

Ring med blå sten, stl 18...

Klocklänk Fiskben, bredd 8mm, 18K

Klocklänk Fiskben, bredd 8...

Figurin Kina, möjligen Guan Yin 1900-talets andra hälft, glaserat lergods, visst slitage, höjd ca 27cm  Skickas med postpaket.

Figurin Kina, möjligen Gua...

Se kontorets övriga auktionsvaror