Herrur IWC Shaffhausen Aquatimer Chronograph, titan, automatisk, 42cm, refnr IW371918, serienr 3174555, kronograf, dag, datum, defekt gummiarmband, repor på boett, certifikat Moskva daterat 04.03.07, manual, tillhörande verktyg, box, ytterkartong, servicebehov.

18 000 kr

(kalam)

Auktnr SE16.20240730.A95978
Varukategori Klockor / Herrur
Utropspris 18 000 kr
Aktuellt bud 18 000 kr
Stänger 2024-07-30 13:08:30
Provision 2 700 kr
Frakt 129 kr

Ring med briljantslipade diamanter 24xca 0,09ct, 12x0,03ct ca w(H)/SI, samt smaragd mått ca 10,5x8mm, höjd 12mm, stl 17, skena i rött guld, stämplad PSL, 18K  Vikt: 7,6 g

Armband med turkiska mynt, längd ca 17,5cm, bredd 14,7mm, 22K Vikt: 21,7 g

Ring i form av sammansatta blommor med briljantslipade diamanter ca 0,16ctv, TW(G)/VS, stl 17½, bredd 12,5mm, modell Hvidtjorn (hagtorn), design Charlotte Lynggaard för Ole Lynggaard, satinerat rödguld 18K Vikt: 14,8 g

Ring med briljantslipad diamant ca 0,70ct, ca TCr(I)/VS, stl 16½, skenans bredd 3,9-2,0mm, JEG Saye Guldproduktion Stockholm, vitguld, 18K  Vikt: 7,7 g

Armband, kejsarlänk, längd 21,5cm, bredd 5,0mm, stämplad RKT, 18K  Vikt: 36 g

Armband, kejsarlänk, läng...

Armband med diamanter ca 105x ca 0,0025 - 0,005ct, längd 17cm, bredd 5mm, vitguld, GHA, 18K  Vikt: 13,5 g

Collier med granater, längd 40cm, bredd 16mm, 18K. Bruttovikt 13,5g Vikt: 13,5 g

Collier med granater, läng...

Collier med briljantslipade diamanter ca 0,02ctv, längd 45cm, bredd 0,3mm, vitguld, slitage, 9K  Vikt: 0,8 g

Damur Swatch Swiss Irony, stål, quartz, 33mm, dag, datum, stållänk ca 18cm, repigt glas, länk och boett, defekt går ej, akut servicebehov, inga tillbehör.  Vikt: 0 g

Elgitarr Fender Telecaster, serienr MX14555251, Mexico, stötskada/lackskada, mjukt fodral.  Skickas med Bussgods eller PostNord

Elgitarr Yamaha, modell AEX 1500 Natural, Hollow & Semi-Hollow Body, serienr 5025012, Japan, hårt slitet fodral.  Skickas med Bussgods eller PostNord

Damur Citizen Eco-drive WR 100, Ø27mm, quartz, datum, sernr 760222, diamantring, länk i gulmetall, krona med sten, viklås, 2 extra länkar, bruksslitage, box

Ett par örhängen med briljantslipade diamanter 2x ca 0,20ct, ca W(H)SI, ena med natural på rondist, Ø3,6mm, vitguld 18K Vikt: 1,3 g

Ett par örhängen med bril...

Ring med hjärta, stl 20, bredd 2mm, 18K  Vikt: 0,5 g

Ring med hjärta, stl 20, b...

Ring med diamanter 16x ca 0,005ct 8/8-slipade, stl 18½, bredd 1,2mm, GHA, 18K  Vikt: 1,5 g

Hänge med åttkantslipade diamanter ca 0,07ctv, längd 17mm, importstämplat vitguld 18K Vikt: 1,1 g

Hänge med åttkantslipade ...

Kedja Rävsvans, längd 45,5cm, bredd 1,8mm, integrerat hänge med emalj, skevt, 23K  Vikt: 7,6 g

Kedja Rävsvans, längd 45,...

Elbas Fender Dimension Bass, serienr US14065559, Corona, California, modell 0191700706, AM STD DIM BASS V HH RW BLK, 5-strängad, hårt fodral. Skickas med Bussgods eller PostNord

Kedja ankar, längd 61cm, bredd 4,9mm, 18K  Vikt: 50,7 g

Kedja ankar, längd 61cm, b...

Armbandsur Seiko, Ø26mm, ref 4N30-00L0, safirglas, guldfärgat stål, quartz, ser. nr 200363, kvitto 2024-01-10, nyskick, box, kartong, instruktionsbok

Armbandsur Seiko, Ø26mm, r...

Se kontorets övriga auktionsvaror