Armband med blomsterdekor, 20,5cm, bredd: 10mm, år 1953, Ernst Forssells Guldsmedsaffär, Falkenberg, silver Vikt: 8,1 g

175 kr

(frankie)

Auktnr SE26.20240721.A256
Varukategori Silver / Armband
Kontor Malmö Amiralsgatan
Utropspris 150 kr
Aktuellt bud 175 kr
Stänger 2024-07-21 14:06:31
Provision 26 kr
Frakt 49 kr

Herrur Panerai Luminor Automatic Power Reserve, Ø44mm, ref: Pam00090, snr: OP6556BB1029572, Caliber: 223646, verknr: A05561, saknar skruv på bygelspänne vid kronan, lättare bruksslitage, inga övriga tillbehör.

Väska Louis Vuitton, Neverfull NM GM, Damier canvas i färgen Azur, Datumkod: Fl3175, vecka 37 år 2015, kvitto från Birger Jarlsgatan i Stockholm 2015, smärre invändiga bruksfläckar, inga tillbehör

Väska Louis Vuitton, Never...

Armband vitguld med cabochonslipad smaragd samt diamanter 12 x ca 0,05ct, fattning i gulguld, 19,5cm, bredd: 7-15,5mm, Jo-Ans Guld, Köping, kattfot, 18K  Vikt: 23,1 g

Collier vitguld med cabochonslipad smaragd samt diamanter 12 x ca 0,05ct, fattning i gulguld, 43cm, bredd: 7-15,5mm, Jo-Ans Guld, Köping, kattfot, 18K  Vikt: 43,8 g

Ett par örhängen vitguld med diamanter enligt gravyr totalt 1,97ct, kvalitet W/SI, 17mm, bredd: 7,5-9mm, finsk kvittokopia Tarkiainen från 2008 nypris 6200 Euro, 18K  Vikt: 14,7 g

Ett par örhängen vitguld ...

Collier med odlade barocka sötvattenspärlor Ø ca 95mm, samt barocka Tahitipärlor Ø ca 85mm, ca 138cm,  Vikt: 153 g

Solglasögon Chanel 5210-Q, 130mm, originaletui

Solglasögon Chanel 5210-Q,...

Collier med rosénslipade Diamanter, nyare lås hakar i 14K, ca 46cm, integrerade hänget: 40mm, saknar 10 diamanter men lösa diamanter medföljer, missfärgningar, lagningar samt skevheter 8K  Vikt: 29,8 g

Collier med rosénslipade D...

Armband vitguld med diamanter 12 x 0,02ct, 19cm, bredd: ca 4mm, 18K  Vikt: 11,5 g

Väggrelief Mats Johansson Målerås, glas 10,5x13,5x2,5cm, monterad på vit sockel 20x24cm, signerad samt etikettmärkt, avslag på glas nederkant vid skruv. Skickas med postpaket.

Väggrelief Mats Johansson ...

Ring Daisy, Ø17mm, Georg Jensen, svart emalj, stl: 17¾, silver, 925/1000  Vikt: 4,6 g

Ring Daisy, Ø17mm, Georg J...

Ring med cabochonslipad safir samt diamanter 6 x ca 0,02ct, stl: 18¾, bredd: 2,5-19mm, 18K  Vikt: 11,6 g

Skor Bottega Veneta, stl: 37, klackhöjd: 65mm, kvitto Birger Jarlsgatan Stockholm Juni 2021, fint skick utan synligt bruksskick, dustbag, kartong,  Skickas med postpaket.

Armband vitguld med diamanter 14 x ca 0,01ct - 0,05ct, 18cm, bredd: 4,5-11mm, behov av omrodiering, 18K  Vikt: 26,4 g

Ring med odlad sötvattenpärla Ø9mm samt diamanter 3 x ca 0,01ct, stl 17¼ förgylld fattning, ALE/Pandora, silver 925/1000  Vikt: 7,7 g

Ring med odlad sötvattenp...

Collier, kedja Irrgång, 62cm, länkens bredd: 16mm, Hänge i art deco-stil med Rökkvarts samt Markasiter och emaljdetaljer 60x25mm, kattfot, silver  Vikt: 14 g

Collier, kedja Irrgång, 62...

Skor Christian Louboutin, Simple Pump, stl: 37, stilettklack 120mm, svart med röd undersida, brucksskick med fläckar och sliten undersida, originalkartong Skickas med postpaket.

Armbandsur Omega Ø24mm, manuell, guld på stål, 1960-tal, cal: 620 boettnr: 511.021 verknr: 23426682, går ej, platsglas med spricka, spänne samt armband ej original, två små delar medföljer,  Vikt: 0 g

Armbandsur Omega Ø24mm, ma...

Ring med rosenslipade diamanter, stl: 20, bredd: 3-16mm, lagning i anslutning till fattningen, saknas tre diamanter, 18K  Vikt: 7,9 g

Ring Georg Jensen, blomma Ø ca 35mm med svart Agat, stl: 17¼, nr: 562A, silver 925/1000  Vikt: 17,4 g

Ring Georg Jensen, blomma ...

Se kontorets övriga auktionsvaror