Klackring, 14K guld, otydliga utrikiska stämplar, Ø18,0 mm, bredd 3-17 mm Vikt: 7 g

3 100 kr

Auktnr SE74.20240716.A25588
Utropspris 3 100 kr
Stänger 2024-07-16 19:13:00
Provision 465 kr
Frakt 129 kr

Herrur Omega Genève, 14K guld, Ø34 mm, manuell, datum, 70-tal, original skinnband, originalbox, obetydligt använd / mycket fint skick

Herrur Omega Genève, 14K g...

Elgitarr Ibanez Blazer Custom Made, Japan, serienummer F523526, tillverkad 1995, dark red / Burgundy, 3 strängar, backplate och kontrollknapp saknas, bruksmärken, hardcase Skickas med postpaket.

Ring, 18K guld, två st Opaltripletter 6x8 mm och Ø 6 mm, Briljantslipad Diamant 0,05ct - stämplat på skenans insida, Guldsmed Björn Nilsson AB (GBON), Kristianstad, Ø19,0 mm, bredd 1-14 mm, fint skick, stenar utan anmärkning, borttag av gravyr ingår Vikt: 3,7 g

Ring, 18K guld, två st Opa...

Halskedja med integrerat hänge, 18K guld, odlade pärlor Ø 3,5 - 4 mm, Svedbom & Co AB (KFS), svensk kontrollstämpel, kedjans längd 44,5 cm, kedjans bredd 2 mm, det integrerade hängets längd 40 mm, ej massiv kedja, fint skick Vikt: 3,4 g

Halskedja med integrerat h...

Collier, 18K guld, tvåfärgad modell, tillverkarstämpel CCC, längd 44,5 cm, bredd 6 mm, tjocklek 2 mm, förefaller vara sparsamt använd, fint skick Vikt: 10,7 g

Collier, 18K guld, tvåfär...

Ring, 10K guld, Heliodor, Diamanter 6 x 0,005ct, Ø17½ mm, bredd 1,5 - 10 mm, stenar utan anmärkning, fint skick Vikt: 1,9 g

Armband, 18K guld, flätad trefärgad modell, Guldfynd (GHA), längd 18,5 cm, bredd 3 mm, mycket fint skick, förefaller vara sparsamt använt Vikt: 2,8 g

Armband, 18K guld, flätad ...

Armband Bismarck, 18K guld, manglad modell, Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab, Malmö, svensk kontrollstämpel, längd knäppt 18,5 cm, bredd 9 mm, fint skick Vikt: 17,6 g

Ring, 18K guld, Safir 6x8 mm, Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab, Malmö, svensk kontrollstämpel, Ø19,0 mm, bredd 2-11 mm, fint skick, sten utan anmärkning Vikt: 3,4 g

Herrur NAF, 18K guld, Ø34 mm, automatisk, gravyr namn + 1969, boettnummer 1103 1, skinnband med slitage, originaletui,

Herrur NAF, 18K guld, Ø34 ...

Örhängen Creoler, 14K guld, tvåfärgad modell, diameter 15 mm, bredd 3,5 - 4 mm, något minimalt märke Vikt: 2,4 g

Örhängen Creoler, 14K gul...

Diamanthänge, 18K guld, Diamanter 10 x 0,003ct, Safir 3 x 3,5 mm, Guldfynd (GHA), längd 12 mm, bredd 5 mm, fint skick Vikt: 1,1 g

Diamanthänge, 18K guld, Di...

Armband Pansar, 18K guld, massiv modell, Balestra Italien, KFS, svensk kontrollstämpel, längd knäppt 20,0 cm, bredd 5,7 mm, tjocklek 2,3 mm, mycket fint skick Vikt: 27,6 g

Ring, 18K guld, Safir 7x13 mm, Bohlins Guldsmeds Ab (JBB), Arboga, svensk kontrollstämpel, Ø17,0 mm, bredd 2,5 - 14,5 mm, fint skick, sten utan anmärkning Vikt: 3,4 g

Ring, silver 925/1000, Thomas Sabo, uppbyggnad i form av en krona, odlad sötvattenspärla (Ø11,5 mm), Cubic Zirconia, Ø17¾ mm, bredd 7,5-15 mm, fint skick, stenar & pärla utan anmärkning, originaletui medföljer Vikt: 16,1 g

Pärlcollier, jämnbred modell med större klotlås i 18K guld, låsets diameter 16 mm, dekor i vitguld, Guldsmed Sonny Carlberg, låsets vikt 8,5g, collierets totala längd 44,0 cm, odlade pärlor Ø7 mm, blåvitrosa ton, god lyster, fint skick, originaletui

Pärlcollier, jämnbred mod...

Halskedja Bismarck, silver 925/1000, doserad kraftigare modell, Guldfynd (GHA), längd knäppt 44,5 cm, bredd 8,5 - 13 mm, mycket fint skick, förefaller vara sparsamt använd Vikt: 49,3 g

Retro Armband, silver 835/1000, gröna naturliga stenar, K&L Kordes & Lichtenfels, längd 20,5 cm, bredd 15 mm, svensk kontroll/importstämpel, säkerhetskedja, fint skick, stenar utan anmärkning Vikt: 12,5 g

Halskedja Bismarck med sju Berlocker, 18K guld, doserad kedja, tillverkarstämpel DE, längd 47,0 cm, bredd 3,5 - 6,5 mm, berlocker med varierande mått, fint skick Vikt: 21,4 g

Damur Omega Seamaster, guld på stål, Ø22 mm, manuell - fullt fungerande, länk i stål (universal), fint skick,

Se kontorets övriga auktionsvaror