Historiserande pokal i vitmetall samt rött glas, 1900-tal, citat av Friedrich Schiller på lock "Gesang Und Liebe Im schengen Verein sie erhalten dem leben de jugendschein" höjd ca 72cm, åldersbetingat slitage, saknar del av bård, defekt. Vikt: 0 g Skickas med postpaket.
Auktnr | SE22.20240716.R13453 |
Varukategori | Keramik, porslin & glas / Övrigt |
Utropspris | 2 200 kr |
Stänger | 2024-07-16 19:12:00 |
Provision | 330 kr |
Frakt | 299 kr |
16/7 19:12 | ABV1866 | 2 200 kr |