Vas, ''Paprika'', Upsala Ekeby, formgiven år 1948 av Anna-Lisa Thomson, delvis glaserat lergods, höjd 25cm, numrerad: 1018, signerad AL.T, etikettmärkt, mindre tillverkningsfel Skickas med postpaket.
Auktnr | SE18.20240710.A63197 |
Utropspris | 1 200 kr |
Aktuellt bud | 3 400 kr |
Stänger | 2024-07-10 15:56:30 |
Provision | 510 kr |
Frakt | 299 kr |