Kedja Venezia, längd: 50cm, bredd: 0,8mm, något skev, förgylld silver 925/1000 Vikt: 2,1 g

50 kr

(mandas72_)

Auktnr SE18.20240710.A63144
Varukategori Silver / Kedjor & collier
Kontor Solna
Utropspris 50 kr
Aktuellt bud 50 kr
Stänger 2024-07-10 15:30:30
Provision 8 kr
Frakt 49 kr

Herrur Rolex Oyster Perpetual Submariner Date, stål, automatisk, ref-nr: 16610, serie-nr: N183810, ca 1991, cal: 3135, verk-nummer: 5980675, boett nr:16610, Ø40mm, kort i länk 10 länkbitar monterade, box.

El-bas, Sandberg, modell California, 3-tone Sunburst, ser nr 25918, slitage, nagg, originalfodral  Skickas med Bussgods eller PostNord

Herrur Rolex Oyster Perpetual GMT-Master II, stål/roséguld, automat, ref-nr: 126711CHNR, serie-nr: M20C5374, verk-nr: AK581513, kaliber: 3285, boett-nr: 2520, Ø40mm, 12st monterade Oysterlänkar, länk-nr: RP6, manual, tag, kvitto och certifikat Nymans Ur daterat 23/11-23, box, ytterkartong.

Handväska, Yves Saint Laurent, Kate Medium Poudre, svart läder, detaljer och kedja i gulmetall, mått ca 15x24x5cm, kvitto från Galeries Lafayette 2022, nypris 18 000kr, dustbag, lätta bruksmärken

Handväska, Yves Saint Laur...

Halskedja, Cordell, längd 60cm, bredd 7mm, 18K  Vikt: 29,5 g

Halskedja, Cordell, längd ...

Herrur Rolex Oyster Perpetual Datjust, Black index y62613, stål/guld, modell M 126333-0014, serie-nr 0818Q913, jubileelänk stål/guld, handledsmått inklusive ur ca 19,cm, cert, böcker, box, ytterbox, tagg, inköpskvitto samt värderingsintyg från Nymans ur, daterat 2023-02-16.

Herrur Cartier Santos 100, guld/stål, automatisk, ref-nr:2656, serie-nr:87942OCE, verk-nr:2892A2, 38x51mm inklusive luggarna, naggad spinell, små repor på glaset, inga tillbehör.

Ring X-länk, stl 18½, bredd 10mm, 18K 4,6g Vikt: 4,6 g

Ring X-länk, stl 18½, bre...

Herrur Grand Seiko Spring Drive, Titanium, automat, 41 mm, ref:SBGA211, Serienr:9NS027, boettnt:9R65-OAEO, datum, glasbaksida, titanlänk, ca 19 cm, små repor på länk samt boett, manuel, certifikat 2020, box samt Ytterkartong, inga övriga tillbehör. Skickas med postpaket.

Herrur Omega Genève, 14K guld, Ø34 mm, manuell, datum, 70-tal, original skinnband, originalbox, obetydligt använd / mycket fint skick

Herrur Omega Genève, 14K g...

Herrur, Sjöö Sandström Chronolink Worldtimer UTC, analog manuell/digital quartz (går ej), stål, originallänk i stål, refnr WT6201-97/1, Ø40mm, serienr. 249, cal Peseux 7001, liten sekundvisare, safirglas, bruksmärken, inga tillbehör

Herrur, Sjöö Sandström C...

Armband X-länk med stav, 17cm, bredd 9,2mm, Clareus Guldsmeds AB, 18K  Vikt: 12,1 g

Armband X-länk med stav, 1...

Damur Cartier Baignoire 22x31mm boett nr. 780943355, med läderband (med slitage) och viklås, 18K i boett och viklås med originalask, 1970-tal, manuell uppdragning, romerskt index, bruttovikt: 31g

Damur Gucci med 12 utbytbara färgringar, Ø26mm exklusive krona, referensnummer 11/12.2, serienummer 0895176, längd på armband ca 17cm, gulmetall, box, certifikat 1992, batteribyte krävs, bruksslitage, ytliga repor, en ring (rödgrön) med skador, box med mindre repor

Halvalliansring med diamanter 20xca0,01ct 8/8 slipning, stl 19, bredd 1,6mm, Heribert Engelbert AB, 18K  Vikt: 1,5 g

Ett par örhängen med briljantslipade diamanter 2 x ca 0,16ct W-TCr(H-I)/VS-SI, omaka stopp, 18K Vikt: 1 g

Ett par örhängen med bril...

Guldtacka 1OZ, fin guld 999,9, 31,10 g Vikt: 31,1 g

Armband x-länk, längd 20cm, bredd 32,7mm, glapp i lås, 18K  Vikt: 64,2 g

Armband x-länk, längd 20c...

Armband Cordell, 19cm, bredd 8,7mm, 18K Vikt: 61,6 g

Skrin med lock, metallfötter, 14,5x9,5cm, höjd 7,5cm, malakit, förgyllda metalldetaljer, slitage på metallen

Skrin med lock, metallfött...

Se kontorets övriga auktionsvaror