Ett par örhängen, defekta, 18K Vikt: 1,4 g

800 kr

Auktnr SE18.20240710.A62992
Varukategori Guld / Örhängen
Kontor Solna
Utropspris 800 kr
Stänger 2024-07-10 14:21:00
Provision 120 kr
Frakt 129 kr

Herrur Breitling Crosswind Special ''edition limiteé a 1000 exemplaries'', numrerad 0200/1000, stål/guld, automat, ref-nr: B44356, serie-nr: 687289, cal ETA2892A2, Ø44mm, safirglas, kronograf, datum, repig boett samt länk, färgbortfall på krona samt på kronograf-knapparna, mindre repor på safirglas, datum växlar ej, smuts samt rost i urverket, slappt viklås, servicebehov/renoveringsobjekt, defekt box, skadad ytterkartong, ej ifyllt certifikat, manual

Herrur IWC Pilot Chronograph Spitfire, stål, automatisk, ref-nr: IW371702, serie-nr: 3638238, cal C79320, verk-nr: 3321049, Ø42mm, kronograf, dag, datum, safirglas, viklås, canvasband, extra originalläderband samt gummiband medföljer, extra krona, certifikat från 2011, manual, box med slitage, något repig boett samt mindre repor på viklås, dag och datum växlar ej korrekt

Väska Louis Vuitton Vavin Chain Wallet Damier Ebene, brun/svart monogram canvas, guldfärgade beslag, modellnummer: N60221, tillverkningsnummer: CA3169,  tillverkningsår: 2019, 19x12.5x4 cm, odör, kvitto, dustbag.

Väska Louis Vuitton Vavin ...

Väska Louis Vuitton, Noé, monogram canvas med skinndetaljer, mått ca 34 x 27 x 19cm, beslag i gulmetall, skinn med slitage, fläckar invändigt, inga tillbehör Skickas med postpaket.

Väska Louis Vuitton, Noé,...

Damur Omega Aqua Terra, stål, quartz, ref-nr: 2577.80.00, serie-nr: 59189754, Ø29mm, datum, safirglas, något repig boett samt mindre repor på länk, inga tillbehör

Damur Omega Aqua Terra, st...

Ring med gammalslipad diamant 1xca0,80ct, stl: 17½, bredd: 1,6-6,5mm, nagg, MGAB, 18K  Vikt: 2,8 g

Armring, Gucci, modell-nr: YBA526320001-M, med diamanter 4 x ca 0,01ct samt motiv av två tigrar, längd ca 18cm bredd 2-8mm, 18K, kopia på inköpskvitto, tag, originaletui  Vikt: 11,3 g

Väska Louis Vuitton Lockme II BB Noir, svart läder, modell-nr: M51200, mått ca 23x18x8cm, beslag i vitmetall med smärre repor, inköpskvitto från Birger Jarlsgatan 2016 samt dustbag, mindre bruksslitage Skickas med postpaket.

Väska Louis Vuitton Lockme...

Damur Tag Heuer Formula 1, stål, quartz, ref-nr: WAH1315, serie-nr: EAD5026, diamant-index, Ø32mm, safirglas, datum, vit keramikring, länk i stål/keramik, extra länkbitar, certifikat från NK Stockholm 2023, manual, ytterkartong, box med slitage

Synth Roland SH-1000, analog, serie-nr: 224272, troligen från ca år 1977, Japan, lagad spricka på tangent, fläckar, bruksslitage, ej funktionstestad, hårt fodral, ej kompatibel strömsladd Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Armband Ankar med integrerade hängen, längd: 17-18,5cm, bredd: 1-13,9mm, 3 kulor saknas på hängen, OBS! Ej märkesdesign!, 21K  Vikt: 7,5 g

Collier, med diamanter, 1 x ca 0,20ct samt 50 diamanter ca 1,50ctv, längd ca 45cm, bredd 3mm, ojämnhet på länk, 23K Vikt: 23,4 g

Ring med diamant ca 0,40ct enligt gravyr, kvalitet ca Tca-Ca (K-M)/Piqué, stl 17, bredd 2-5mm, 18K  Vikt: 2 g

Ring med diamanter 6xca0,10ct, samt smaragd, stl 16½, bredd 2,5-10mm, infattade i vitguld, 18K Vikt: 3,2 g

Collier, längd 43cm, bredd 4,5mm, 21K Vikt: 24,9 g

Collier, längd 43cm, bredd...

Pärlarmband, odlade sötvattenspärlor samt berlock i guld med vita stenar, längd: ca 17cm, bredd: 7mm, gummiband, 18K, bruttovikt: 13,6g Vikt: 13,6 g

Pärlarmband, odlade sötva...

Ett par örhängen, längd: ca 20mm, bredd: 3,1mm, vitguld/gulguld, 18K  Vikt: 2,1 g

Ett par örhängen, längd:...

Ring med blå stenar, troligen topas, stl 17½, bredd 2-12mm, något repig, silver 925/1000  Vikt: 5,9 g

Ring med blå stenar, troli...

Ring med diamanter 6 x ca 0,01ct, med blå stenar, troligen safirer, samt lila/blå sten, troligen iolit, stl 19¼, bredd 2-8mm, iolit med mindre nagg, 14K  Vikt: 2,7 g

Collier Ankar, reglerbar längd 46-48cm, bredd 0,7mm, med integrerat hänge ca 5x8mm, 21K Vikt: 4,9 g

Collier Ankar, reglerbar l...

Se kontorets övriga auktionsvaror