Bestickset Penthievre by Odiot, Frankrike 1800-tal, troligen 950/1000 (haltstämpel saknas) Silver, totalt 144 delar, gafflar, knivar och skedar i olika storlekar med totalvikt 10.814,6 gram. Bestick svensk stämplade, 830/1000 Silver, gafflar, knivar och skedar i varierande storlekar, total vikt 8.495,8 gram. 7 moccaskedar, 1 kompottsked, Georg Jensen, Silver 925/1000, vikt 93,7 gram. Vikt: 19404,1 g Skickas med postpaket.
Auktnr | SE4.20240710.A92098 |
Varukategori | Silver / Bestick |
Utropspris | 113 000 kr |
Aktuellt bud | 113 000 kr |
Stänger | 2024-07-10 12:27:00 |
Provision | 16 950 kr |
Frakt | 299 kr |
28/6 17:00:47 | redrum | 113000 kr |