Kedja, 40,5cm, bredd 0,5mm, bucklor på länk, 18K Vikt: 1,7 g

950 kr

Auktnr SE4.20240710.A92088
Varukategori Guld / Kedjor & collier
Utropspris 950 kr
Stänger 2024-07-10 12:22:00
Provision 143 kr
Frakt 129 kr

Damur Rolex Datejust modell 179178, 18K, diamant index, caliber 2235, serie nummer D908342 från 2006, verk nummer A2141264, boett nummer 2328, länk nummer 83138, certifikat, bruksspår, bruttovikt 104,3g, etui, ytterkartong.

Herrur Rolex Submariner stål & guld, modell 116613LN, serie nr V715281, caliber 3135, verk nr 3 304299 2, boett nr 2360, extra länkbitar, certifikat, bruksspår, handbok, etui, ytterkartong.

Herrur Rolex Submariner st...

Ring, diamant ca 1.45ct, M-N/VS, stl 17, bredd 3-9,5mm, gravyr, 18K Vikt: 6,5 g

12 armringar, innermått ca 60mm, bredd 5mm, 21K Vikt: 54,9 g

12 armringar, innermått ca...

Bestickset Penthievre by Odiot, Frankrike 1800-tal, troligen 950/1000 (haltstämpel saknas) Silver, totalt 144 delar, gafflar, knivar och skedar i olika storlekar med totalvikt 10.814,6 gram. Bestick svensk stämplade, 830/1000 Silver, gafflar, knivar och skedar i varierande storlekar, total vikt 8.495,8 gram. 7  moccaskedar, 1 kompottsked, Georg Jensen, Silver 925/1000, vikt 93,7 gram. Vikt: 19404,1 g Skickas med postpaket.

Collier, pärlemorplattor, 47cm, bredd 1-19mm, 21K, bruttovikt: 7,9gram Vikt: 7,9 g

Collier, pärlemorplattor, ...

Necessär Louis Vuitton, M47353, cosmetic pouch GM, brun monogramcanvas, 22x15x5,5cm, nyskick, dustbag och box.

Necessär Louis Vuitton, M4...

Herrur Certina DS Podium, stål, quartz, Ø42mm, svartbrun urtavla, datum, kronograf, nr C034654A, brunt läderband med original viklås, 19cm, reglerbart, i behov av batteribyte, inga tillbehör.

Väska Mulberry Bayswater, cognacsfärgat läder med ljusa stickningar, 36x24x16cm, beslag i gulmetall, nummrerad 32092, lås saknas, bruksslitage.

Väska Mulberry Bayswater, ...

Kedja Pansar, diamanter 2 x ca 0,05ct, samt 4 rubiner, 85cm, bredd 2mm, 18K Vikt: 18 g

Collier med stenar, skevheter, längd inklusive tygbandet ca 74cm, ett par örhängen med stenar, skevheter, längd inklusive hårdekoration ca 20cm, bruttovikt 174,2g. 22K

Armband, pärlemorplattor, 19cm, bredd 1-19mm, 21K, bruttovikt: 5,3gram Vikt: 5,3 g

Armband, pärlemorplattor, ...

Kedja Pansar, 61cm, bredd 6mm, 14K  Vikt: 11,1 g

Ring, diamanter 20 x ca 0,03-0,10ct, varierad slipning, kvalitet och färg, samt rubin och safir, en diamant troligtvis syntetisk, stl 17¼, bredd 7-14mm, höjd från skenan 9mm, 18K Vikt: 17,6 g

Armband, 19cm, bredd 17mm, 18K Vikt: 17,2 g

Collier med emalj, skevheter/bucklor, längd inklusive tygbandet ca 110cm, ett par örhängen med emalj, skevheter/bucklor, längd inklusive hårdekoration ca 22cm, bruttovikt 173,0g. 21K

Ring stl 17½, bredd 13mm, diamanter 16 x ca 0,08-010ct per st, briljantslipade, 18K Vikt: 21,3 g

Ring stl 17½, bredd 13mm, ...

Ring, diamaner 4 x ca 0,04ct, safirer, stl 16¾, bredd 1,5-2mm, gravyr, 18K Vikt: 2,1 g

Ett par örhängen, blå stenar, 10x12mm, 14K, bruttovikt 3,3gram Vikt: 3,3 g

Ett par örhängen, blå st...

Ring, Bismarck, stl 20, bredd 1,5-6,5mm, 18K Vikt: 2,9 g

Se kontorets övriga auktionsvaror