Ring, vita stenar, stl 18½, bredd 2-23mm, något skev skena, 18K. Vikt: 2,1 g

1 100 kr

Auktnr SE4.20240710.A92006
Utropspris 1 100 kr
Stänger 2024-07-10 11:43:00
Provision 165 kr
Frakt 129 kr

Louis Vuitton, Multi Pochette Accessoires (3st i 1), brun monogramcanvas, detaljer och beslag i gulmetall, ställbar axelrem i jacquardvävd grön textil, dustbag och kartong till alla, kvitto Louis Vuitton Köpenhamn Januari 2020, bra skick, smärre märken/fläckar på kartonger.

Ring, diamanter 2 x ca 0,15ct baguetteslipade, 10 x ca 0,01ct briljantslipade, smaragd ca 1,55ct, stl 16¾, bredd 1-9mm, 18K.  Vikt: 3,6 g

Elgitarr Greco, halvakustisk, 70-tal, dragstångsskydd saknas, bruksslitage, hårt fodral. Skickas med Bussgods eller PostNord

Ring, Ole Lynggaard, Troll, design Charlotte Lynggaard, stl 17¼, diamanter 3 x ca 0,01ct, bredd 13,5mm, vitguld, matterat yta, dustbag, originaletui, 18K.  Vikt: 12,6 g

10 mynt, 5 x Ø11mm, 3 x Ø19mm, 2 x Ø22mm, 21K.  Vikt: 39,2 g

10 mynt, 5 x Ø11mm, 3 x Ø...

Ring, vita safirer enligt medföljande certifikat, stl 15, bredd 2mm, Glamira, etui, 14K.  Vikt: 1 g

Ett par örhängen, diamanter 42 st totalt 0,27ctv, 16x13mm, bredd 3mm, vitguld, 14K.  Vikt: 3 g

Ett par örhängen, diamant...

Silverring med diamant ca 0,40ct I-J/SI, stl 18¾, Skagert Guld & Silver Svedala, 925/1000. Vikt: 3,9 g

Ett par silverörhängen, diamanter 6 x ca 0,005ct, 8/8-slipade, oval form, mönstrade, längd 30mm, bredd 3mm, 925/1000. Vikt: 4,7 g

Ett par silverörhängen, d...

Ett par ljusstakar Orrefors, Carat, design Lena Bergström, höjd ca 24 cm, ljushållare i rostfritt stål, kartong.

Armbandsur Michael Kors, stål/gulmetall, quartz, Ø36mm, turkos urtavla, ref nr MK-4393, serie nr 111905, länk 20,5cm, inga tillbehör.

Armbandsur Michael Kors, s...

Ett par örhängen, Wiwen Nilsson, 24x5mm, skruvfäste, Lund år 1952, silver 930/1000.  Vikt: 9,5 g

Ett par örhängen, Wiwen N...

Diverse silver, 60 delar silverbestick blandade modeller, 2 servettringar silver, gravyrer, svarta märken, skevheter, totalt 2068,8gram, 13 delar silverbestick med stål i blad, gravyrer, svarta märken, bruttovikt 837,7gram, allt är övervägande stämplat med tre torn, danskt silver, 830,835/1000. Vikt: 2906,5 g

Damur Calvin Klein, stål, quartz, Ø34mm, svart urtavla, ref nr K28241, stel länk 40x55mm, mindre märken på glas, inga tillbehör.

Damur Calvin Klein, stål, ...

Armring, öppningsbar, 52x50mm, bredd 2,5-8mm, bucklor, skev, metallskena på insidan, 21K. Bruttovikt: 11,5gram.  Vikt: 11,5 g

Armring, öppningsbar, 52x5...

12 moccaskedar, 9,5cm, M&O, årtal 1956-1963, silver 830/1000. Vikt: 90,9 g

Damur Seiko, Hi-Beat, automatisk, Ø25mm, datum, sekundvisare, ref nr 2205-0211, serie nr 350269, omkring 1970-tal, gult läderband ej original, 20cm, repor och små hack i glaset, inga tillbehör.

Herrur, Certina, 18K i boett, quartz, Ø34mm, guldfärgad urtavla, datum, sekundvisare, löst safirglas, nr: 158.9289.68, gravyr, stållänk, 23cm,  slitage på länk, behov av service, bruttovikt: 59,0gram, inga tillbehör.

20 kaffeskedar olika modeller, 2 tårtspadar olika modeller, 1 sockertång, 1 pralintång, 2 manschettknappar, 1 slipsklämma, silver 830/1000. Vikt: 382,9 g

Såskanna, höjd 10cm, bredd 16,5x5,5cm, svensk importstämpel, skevheter och märken, silver 830/1000. Vikt: 209,2 g

Såskanna, höjd 10cm, bred...

Se kontorets övriga auktionsvaror