Armbandsur Certina, 18K Ø21mm, manuell, datum, svart läderband, längd 22cm, slitet, bruttovikt:15,3g

2 800 kr

(kinemb)

Auktnr SE22.20240709.A37919
Varukategori Klockor / Damur
Kontor Farsta
Utropspris 2 800 kr
Aktuellt bud 2 800 kr
Stänger 2024-07-09 22:13:30
Provision 420 kr
Frakt 129 kr

Damur Rolex Oyster Perpetual Datejust 18K, 25mm, serienummer: L838187 med diamantindex, Presidentlänk 18K, längd inklusive ur ca 16cm, repigt glas, skadad krona, fuktskadat/skadat urverk, går ej, inga tillbehör, bruttovikt: 73,8g

Herrur Breitling Chronospace, stål, analog/digital, quartz, ca 42mm, refnr A56012.1, serienr 7727, repig stållänk ca 19cm, slitage, saknar luminor på visare, smuts innanför glaset, skadade pixlar samt ring, behov av service, går ej, inga tillbehör. Vikt: 0 g

Herrur Invicta Reserve, stål, automat, Ø43mm, kronograf, dag, datum, referensnr 18922, serienr 082305-304225, Visare defekt, färgbortfall på krona/tryckknappar, kronografen återställer ej korrekt, reglerbart läderband med viklås, manual, box Vikt: 0 g

Herrur Invicta Reserve, st...

Herrur Champion Spider Sport, stål, quartz, 44mm, refnr C3147, CI-0818, kronograf, datum, slitet läderarmband, repigt glas, inga tillbehör  Vikt: 0 g

Armbandsur Zenith Pilot, Ø ca 35mm, stål, manuell, boettnr 9427260, repigt plexiglas, slitet tygarmband, gravyr, inga tillbehör. Vikt: 0 g

Armbandsur Zenith Pilot, Ø...

Damur Bering, quartz, Ø25mm, guldfärgat stål, justerbar länk max 20cm, inga övriga tillbehör Vikt: 0 g

Damur Bering, quartz, Ø25m...

Fyra vinglas på fot med graverad dekor av festonger, ca 12cm, klarglas Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Fyra vinglas på fot med gr...

Damur Anne Klein, quartz, stål, refnr: 10/7127SP Y121E, stållänk, ca 19cm, slitage, repigt glas/länk/boett, inga tillbehör. Vikt: 0 g

Armbandsur Rado Florence, stål/doublé, quartz, ca 24x28mm, referensnr 160.3605.2N, serienr 38520887, datum, pärlemorurtavla, läderarmband, bruksskick, inga tillbehör.  Vikt: 0 g

Armbandsur Armani Exchange, stål, quartz, ca Ø46mm, refnr: AX2166, snr: 741806, stållänk, innermått inkl ur ca 18cm, repig, går ej i behov av batteribyte, plastbox.   Vikt: 0 g

Armbandsur, Daniel Wellington, Ø41mm, quartz, stål, läderarmband, inga övriga tillbehör Vikt: 0 g

Damur Guess, stål, quartz, Ø ca 35mm, nr: I75499M1, stållänk, innermått ca 17cm, viklås, repig, repigt glas, inga övriga tillbehör. Vikt: 0 g

Damur Guess, stål, quartz,...

Sex vinglas, Kosta Boda, Line, design Anna Ehrner, 15cl, höjd 210mm, nr 21505, i originalkartonger. Vikt: 0 g

Tavla, Aleksanteri Ahola-Valo (1900-1997), linoleumsnitt, motiv, Träsnit 19-50, signerad, bildmått ca 11,5x14,5cm, rammått ca 32x26,5cm, ej examinerad ur ram, kantstött ram Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Damur Epoch First Lady Chronograph, Øca33mm, stål, quartz, kronograf, diamantindex, datum,refnr: EP3600, kort stållänk, bruksskick, gravyr, inga tillbehör. Vikt: 0 g

Herrur Pierce Duofon Alarm, stål, manuell, ca 35mm, boettnr 351336, urtavla med patina, repigt plexiglas och boett, läderarmband ej original, inga tillbehör.  Vikt: 0 g

Hjärta, "Den Officiella Bröllopslinjen" ca 7x7cm, stansad krona samt år 2010, repig, i originalkartong  Vikt: 0 g

Hjärta, "Den Officiella B...

Märklin SET-HO S 2920 (tågsats med transformator), 1 Märklin SET-HO E 5190 (räls), 2 st vagnar Märklin flakvagn utan last, nr: 4474, tippvagn nr:4413, skadade förpackningar Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Märklin SET-HO S 2920 (tå...

Se kontorets övriga auktionsvaror