Fickur, A & L Moses, nyckeldragare, Ø 43mm, boettnummer 69494, går ej/står still, nyckel saknas, innerboett samt ytterboett i silver Vikt: 64,4 g

200 kr

(bachir)

Auktnr SE1.20240703.A50539
Varukategori Klockor / Fickur
Utropspris 200 kr
Aktuellt bud 200 kr
Stänger 2024-07-03 19:11:30
Provision 30 kr
Frakt 49 kr

Herrur Omega Seamaster Diver Co-Axial, stål, automat, ref-nr:21032422003001, serie-nr:82260538, kaliber 8800, Ø42mm, med gummiband, saknar box, små repor, manual, ytterkartong, samt certifikat stämplat 2019.

Ring Cartier, Étincelle de Cartier, helallians med briljantslipade diamanter 38 x ca 0,02ct, kvalitet ca TW(F-G)/VS, Ref. CRB4077951, serienummer MRE995, stl: 16 ¼, 18K vitguld, kopia på kvitto medföljer, etui, ytterkartong. Nypris 68'500sek. Vikt: 1,8 g

Ring Cartier, Étincelle de...

Väska, Gucci, Dionysos Leather Mini Bag, svart läder, beslag med Swarovskikristaller i vitmetall i form av tigrar, mått 20 x 16cm, snr: 421970 / 467891, i dustbag samt ytterkartong. Nypris 24'750sek

Väska, Gucci, Dionysos Lea...

Matta, Isfahan, sk korkull med silkesinslag på silkesvarp, Iran, Khava, signerad, ca 157x235, skadade fransar Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Ett par örhängen, Ø 42mm, bredd ca 2mm, ihåliga, 18K

Ett par örhängen, Ø 42mm...

Ring med briljantslipade diamanter ca 100 x ca 0,01ct samt 16 x ca 0,03ct, totalt ca 1,50ct, kvalitet ca TW-W(G-H)/VS, stl: 18, 14K vitguld  Vikt: 4,4 g

Handväska, Michael Kors längd ca 28cm Skickas med postpaket.

Handväska, Michael Kors l...

Armring Jan Eve Stengårds Silversmide, Ø 6cm, bredd ca 6mm-12mm, graverad, silver 	 Vikt: 35,5 g

Armring Jan Eve Stengårds ...

Brosch Cecilia Tono Mexico T84, med turkosa stenar, längd ca 4,5cm, silver Vikt: 13,9 g

Ring med prinsesslipad diamant ca 0,35ct, samt briljantslipade diamanter 12 x ca 0,03ct, totalt ca 0,70ct, stl: 16½, 18K vitguld Vikt: 22 g

Bricka, engelskt nysilver, silver plated, längd ca 40cm, bredd ca 17cm Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Skål, Georg Jensen, Bloom, medium, Helle Damkjær, rostfritt stål, Höjd 11,2cm, längd ca 21,5cm, bredd ca 14,5cm,  i kartong, Skickas med postpaket.

Skål, Georg Jensen, Bloom,...

Brosch, Mexico, längd ca 44mm, silver Vikt: 6,4 g

Brosch, Mexico, längd ca 4...

Ring Ø 16 ½, bredd ca 12mm, 925/1000 silver Vikt: 7,8 g

Ring Ø 16 ½, bredd ca 12m...

Dosa med lock, år 2004 tillverkarstämpel saknas, längd ca 45mm, höjd ca 25mm, 925/1000 silver Vikt: 46,3 g

Dosa med lock, år 2004 til...

Coaster, Ø 145,5cm, engelskt nysilver, silver plated Vikt: 0 g

Coaster, Ø 145,5cm, engels...

Ett par Ljusstakar, Frankrike, Empire, 1800-talets första hälft, förgyllda, kannelerade koniska pelare på fötter, ornament & karyatider, höjd 30cm, bristningar/bortfall på manschett, slitage Skickas med postpaket.

Ett par ljusstakar, förgyllda, fasetterade pelare, rund fot & dekor utav bladverk, troligen Frankrike 1800-talets första hälft, höjd 19cm, slitage

Ett par ljusstakar, förgyl...

Damur Certina Ø15mm, 18K, manuell, (gravyr, bucklor), länk 18K,, bruttovikt: 22,5gram

Damur Certina Ø15mm, 18K, ...

Ring stl: 18, silver Vikt: 4 g

Se kontorets övriga auktionsvaror