Moccaskeddar, 12st, modell Rosenranka, GAB 1974 med etui 830/1000 Silver Vikt: 140,6 g Skickas med paket.

1 000 kr

Auktnr SE26.20240707.A236
Varukategori Silver / Bestick
Kontor Malmö Amiralsgatan
Utropspris 1 000 kr
Stänger 2024-07-07 14:04:00
Provision 150 kr
Frakt 129 kr

Väska Hermès Herbag Zip 31 2015, brun/beige canvas med mörkblå skinndetaljer, palladiumfärgad beslag, lås med tillhörande nycklar i dustbag, axelrem, märkt med numrering, ca 31x25x10cm, tillhörande pochette med dragkedja ca 23x14cm, en ficka bak med dragkedja, fint skick.

Väska Hermès Herbag Zip 3...

Armband Cordell, 18,5cm, bredd 3,5mm, 9K Vikt: 2,1 g

Collier, 42,5cm, bredd 1-8,5mm, Guld Carlsen I Sundsvall, 18K Vikt: 30,6 g

Collier Bismarck med integrerade droppar samt 1 hjärta hänge vid lås, 42cm, bredd 3-8,5mm, 18K Vikt: 6,7 g

Kedja Cordell, 46,5cm, bredd 2,5mm, 9K Vikt: 2,5 g

Kaffeservis Bing & Gröndahl Empire, porslin, bestående av 12 koppar med fat 305, 12 assietter 616, 1 sockerskål med lock 593, 1 gräddkanna 393. Skickas med postpaket.

Kaffeservis Bing & Gröndah...

Ring, odlad pärla, stl 15¾, bredd 1,5,-4,5mm, 18K Vikt: 1,4 g

Ring, odlad pärla, stl 15...

Bordslampa Aneta, jugendstil, höjd 40 cm, ena glödlampan trasig, båda socklar fungerar, dekorativ del saknas  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Ett par glasögon skalmar, bredd 10cm, längd 12cm, mjukare böjda delar vid öra ej guld, 14K, Bruttovikt: 6,79gram Vikt: 6,8 g

Ett par glasögon skalmar, ...

Ljusstake, Season design Georg Jensen, Danmark, Ø27cm, höjd 9cm, borstad stål, fyra ljushållare, sparsamt använd

Ring med rosa sten, stl 17¼, bredd 1-15mm, mindre repor på sten, 18K Vikt: 2,2 g

Ring med rosa sten, stl 17...

Dessertgafflar 12st, modell Rosenranka, GAB  med etui 830/1000 Silver  Vikt: 180,5 g Skickas med paket.

Armband, 19cm, bredd 5mm, defekt lås, stänger ej, 14K Vikt: 8,8 g

Herrur Rolex Submariner Date, stål, automatisk, 40mm, ref: 16610, snr: M622674, Cal. 3135, verknr: 3 2131355, boettnr: 2160, safirglas, datum, glapp dykring, kraftigt skadad oysterlänk, total längd: 21,1cm, ref: 93250/PJ4, viklås, manual, certifikat daterat 20.12.2008 Sydafrika, box, ytterkartong, OBS! service/renoveringsbehov Vikt: 0 g

CHANEL Väska, Vanity Case. ref: A93342Y605425B641, datumkod 27085895 ljusrosa/beige, lätt bruksslitage, kvitto Dubai 2019-06-09, dustbag, originalbox.  Skickas med postpaket.

CHANEL Väska, Vanity Case....

Herrur Omega Speedmaster Racing Co-Axial, stål, automatisk, ref: 326.30.40.50.01.001, snr: 86502303, Cal. 3330, verknr: 86502303, boettnr: 178 2060, safirglas, datum, kronograf, kanvas/gummiband med bygelspänne ej original, inga tillbehör.

Herrur Officine Panerai Luminor Marina Logo, stål, manuell, 44mm, ref: PAM00632, snr: OP7040BB1753637, R0570/1000, läderband samt bygelspänne ej original, gummiband samt bygelspänne ej original, garantibok daterad 12/11/2015, certifikat daterat 12/11/2015, Laimes Tiltas Vilnius, kvitto, skruvmejslar, box, ytterkartong. OBS! 100m vattentäthet, "snapback caseback".

Ring, smaragdslipad smaragd 2,32ct enligt gravyr, briljantslipade diamanter 12xca0,13ct totalt 1,60ctv enligt gravyr, ca TW/VS, Ø17¼, bredd:1,3-15mm, smaragden är infärgad, importstämplad, vitguld, 18K. Vikt: 4,6 g

Se kontorets övriga auktionsvaror