Diverse smycken, 18K guld, defekter och ojämnheter Vikt: 6,1 g

3 500 kr

Auktnr SE74.20240702.A25488
Varukategori Guld / Övriga smycken
Utropspris 3 500 kr
Stänger 2024-07-02 19:27:00
Provision 525 kr
Frakt 129 kr

Herrur Rolex Submariner Date, stål, automatisk, 40mm, ref: 16610, snr: M622674, Cal. 3135, verknr: 3 2131355, boettnr: 2160, safirglas, datum, glapp dykring, kraftigt skadad oysterlänk, total längd: 21,1cm, ref: 93250/PJ4, viklås, manual, certifikat daterat 20.12.2008 Sydafrika, box, ytterkartong, OBS! service/renoveringsbehov Vikt: 0 g

CHANEL Väska, Vanity Case. ref: A93342Y605425B641, datumkod 27085895 ljusrosa/beige, lätt bruksslitage, kvitto Dubai 2019-06-09, dustbag, originalbox.  Skickas med postpaket.

CHANEL Väska, Vanity Case....

Herrur Omega Speedmaster Racing Co-Axial, stål, automatisk, ref: 326.30.40.50.01.001, snr: 86502303, Cal. 3330, verknr: 86502303, boettnr: 178 2060, safirglas, datum, kronograf, kanvas/gummiband med bygelspänne ej original, inga tillbehör.

Herrur Officine Panerai Luminor Marina Logo, stål, manuell, 44mm, ref: PAM00632, snr: OP7040BB1753637, R0570/1000, läderband samt bygelspänne ej original, gummiband samt bygelspänne ej original, garantibok daterad 12/11/2015, certifikat daterat 12/11/2015, Laimes Tiltas Vilnius, kvitto, skruvmejslar, box, ytterkartong. OBS! 100m vattentäthet, "snapback caseback".

Väska Hermès Herbag Zip 31 2015, brun/beige canvas med mörkblå skinndetaljer, palladiumfärgad beslag, lås med tillhörande nycklar i dustbag, axelrem, märkt med numrering, ca 31x25x10cm, tillhörande pochette med dragkedja ca 23x14cm, en ficka bak med dragkedja, fint skick.

Väska Hermès Herbag Zip 3...

Ring, smaragdslipad smaragd 2,32ct enligt gravyr, briljantslipade diamanter 12xca0,13ct totalt 1,60ctv enligt gravyr, ca TW/VS, Ø17¼, bredd:1,3-15mm, smaragden är infärgad, importstämplad, vitguld, 18K. Vikt: 4,6 g

Damur Rolex Datejust modell 179178, 18K, diamant index, caliber 2235, serie nummer D908342 från 2006, verk nummer A2141264, boett nummer 2328, länk nummer 83138, certifikat, bruksspår, bruttovikt 104,3g, etui, ytterkartong.

Väska Chanel 19, lammskinn,  Refnr:AS1160B0485294305 mått ca 24x20x6cm, tillbehör kvitto Chanel Birger Jarlsgatan Stockholm 2022, box, dustbag, bruksslitage, något slitage på metalldetaljer samt smuts på innerfodret

Väska Chanel 19, lammskinn...

Muminmugg Arabia "Mårrans natt", fint skick Vikt: 0 g Skickas med paket.

Muminmugg Arabia "Mårrans ...

Muminmugg Arabia "Mymlans mamma", fint skick Vikt: 0 g Skickas med paket.

Muminmugg Arabia "Muminmammans Muralmålning", fint skick Vikt: 0 g Skickas med paket.

Muminmugg Arabia "Snorkfröken", fint skick Vikt: 0 g Skickas med paket.

Muminmugg Arabia "Snorkfrö...

Ring med briljantslipad diamant 1,01ct, W/P1, GIA certifikat 1355723063, Ø17¼, bredd: 2,5-7,5mm, GHA, etui, vitguld, 18K Vikt: 4,9 g

Herrur Breitling Chronomat 42, stål, automatisk, 42mm, ref: AB0134101K1A1, snr: 3318485, Cal. B01, safirglas, datum, kronograf, glasbaksida, rouleauxlänk, extra länkbitar, dubbelviklås, läderband med bygelspänne, QR certifikat, etui.

Muminmugg Arabia "Eldanden", fint skick Vikt: 0 g Skickas med paket.

Muminmugg Arabia "Filifjonkan", fint skick Vikt: 0 g Skickas med paket.

Dubbelväska vintage Chanel vit, kalvskinn, ca 21x22cm vardera väskan, remmar 6st ca 29cm, normalt bruksslitage med några fläckar som kanske kan putsas bort, tillbehör endast dustbag

Dubbelväska vintage Chanel...

Herrur Breitling Navitimer World 46, stål, automatisk, 46mm, ref: A24322, snr: 2791507, Cal. B24 (7750), verknr: 2791507, gmt, safirglas, datum, kronograf, läderband, ref: BCWV B7, viklås, stål, ref: A20D.1, chronometer certifikat, butikskvitto 2017-07-21, box, ytterkartong. ej certifikat.

Herrur Tag Heuer Aquaracer, automatisk, datum, Ø 41mm, ref: WAY2112-0, serienummer: WWC0815, länk med viklås, total längd ca 18,5cm, servicebehov, klockan går, ställa tid och byta datum funkar men den går ej att dra upp med kronan, box, ytterkartong

Muminmugg Arabia "Stinky", fint skick Vikt: 0 g Skickas med paket.

Se kontorets övriga auktionsvaror