Arvsilver i silver (830/1000): sex kaffeskedar (114 mm), tolv efterrättsskedar (150 mm) & sex efterrättsknivar med rostfria blad (175 mm). Skedarna väger 319g tillsammans. Knivarna väger 223g BTO. Norska och svenska kontrollstämplar. Bruksskick.
Auktnr | SE73.20240627.A17314 |
Varukategori | Silver / Bestick |
Utropspris | 2 200 kr |
Aktuellt bud | 2 200 kr |
Stänger | 2024-06-27 19:03:00 |
Provision | 330 kr |
Frakt | 129 kr |
20/6 16:13:47 | redrum | 2200 kr |