Armband med stenar, Victor Janson Lindesberg 1969, längd ca 20 cm, bredd 17 mm, silver. Vikt: 28 g

550 kr

(smaugs)

Auktnr SE76.20240707.A20845
Varukategori Silver / Armband
Kontor Karlstad
Utropspris 400 kr
Aktuellt bud 550 kr
Stänger 2024-07-07 20:51:30
Provision 83 kr
Frakt 129 kr

Ring med diamanter på totalt 0.48 ct enligt gravyr, Heribert Engelbert Stockholm 2011, storlek 17 ¾ mm, bredd 5.7-11.6 mm, 18k. Vikt: 11,3 g

Ring med diamanter på tota...

Diverse klockor, bijouterier m.m.

Örhängen paret vitguld med cabochonslipade troligtvis smaragder och små diamanter, Svenska stämplar, höjd ca 22 mm, 18k. Vikt: 4,4 g

Örhängen paret vitguld me...

Carmoséring med safir 0.80 ct och 12 st diamanter på 0.48 ct, storlek 16 ½ mm, bredd 2.1-12.2 gram, 18k. Vikt: 3,1 g

Carmoséring med safir 0.80...

Hugo Asmussen Danmark, ljusstakar 2 st "Teardrop", guldplätering 24k, höjd 17 cm.

Diverse märken, mynt.

Diverse märken, mynt.

Herrur Omega Automatic med datum, fungerar, defekt armband, bruksslitage, diameter 34 mm.

Ring X-länk med stav, Sävsjö Guldsmeds AB, storlek 17 ½ mm, bredd 2-7.1 mm, 18k. Vikt: 1,9 g

Ring X-länk med stav, Säv...

Örhängen paret med stenar, otydliga stämplar troligen Finland, höjd ca 19 mm, 14k. Vikt: 3,3 g

Örhängen paret med stenar...

Gitarr Fender GA 45SCE, sprickor/slitage, slitet hardcase. Skickas med Bussgods eller PostNord

Fickur 2 st silver, diameter ca 5 cm, skador.

FIGURINGRUPP, 9 st, "Snövit", Walt Disney Productions, Goebel, Tyskland. Vikt: 0 g

FIGURINGRUPP, 9 st, "Snövi...

Anna-Greta Eker Finland/Norge, collier stelt med hänge, diameter ca 14 cm, hängets höjd 11.5 cm, silver 925/1000 och trä. Vikt: 26,5 g

Hänge, ej stämplat, diameter 24 mm, 14k. Vikt: 1,1 g

Hänge, ej stämplat, diame...

Klackring med svart sten, Guldvaruhuset AB, storlek 18 ¾ mm, bredd 1.4-11.9 mm, 18k. Vikt: 1,9 g

Collier tvåfärgat, Guldfynd AB, längd 44.5 cm, bredd 4.4 mm, 18k. Vikt: 7,6 g

Collier tvåfärgat, Guldfy...

Armband Pansar, Guldfynd AB, längd 20 cm, bredd 4.6 mm, 18k. Vikt: 16 g

Flamingo stämplad Gerson, nysilver/vitmetall med ametist, Obs något löst vid benens infästning, höjd 45 cm, ametistens längd ca 12 cm. Skickas med postpaket.

Flamingo stämplad Gerson, ...

Herrur Nivada Compensamatic, diameter 3.6 mm, separat sekundvisare, fungerar, bruksslitage.

Klackring med svart sten, K&EC Göteborg, storlek 21 mm, bredd 3-16.6 mm, 18k. Vikt: 5,7 g

Se kontorets övriga auktionsvaror