Ring, mönstrad stl 19 bredd 10mm Unoaerre 18K Vikt: 6,5 g

3 800 kr

(emma81)

Auktnr SE25.20240630.A2145
Kontor Göteborg Mölndal
Utropspris 3 800 kr
Aktuellt bud 3 800 kr
Stänger 2024-06-30 11:27:30
Provision 570 kr
Frakt 129 kr

Herrur Omega Seamaster Professional Chronometer Ø41mm,  ref nr. 178.0514 snr. 80369872 ca år 2006, cal. 1164, med box (slitage) kronograf, datum, safirglas, stållänk, viklås med dykförlängning, ref: 1504-826, länk med repor, repig vridring, med box, ytterkartong och intruktionsbok

Handväska Gucci," Chain 1973 Shoulder Bag", snr. 231821 002123, svart läder, fint skick med enstaka fläck inuti i fodret, dustbag och kvitto

Handväska Gucci," Chain 19...

Handväska Gucci Hobo Running Bag snr. 247185 49307, detaljer i gulmetall och brunt läder, dustbag och kvitto

Handväska Gucci Hobo Runni...

Hänge med ljusblå sten, turkos 43x49mm inklusive hängöglan, ram i filgranteknik med hängande detaljer, ostämplad möjligen högre karat men håller 18K 20,6g

Hänge med ljusblå sten, t...

Tavla Jan Håfström färgetsning eller litografi "Mr Walker 2001", numrerad 1/150, 23x22,5cm med ram 35x36cm Skickas med paket.

Tavla Jan Håfström färge...

Herrur, IWC, Schaffhausen, Flatline, Ø34mm, quartz, 18K i boett, baksidan med gravyr daterad 1983, brunt läderband i fint skick, glaset med repor, 18K

Hänge i vitguld med diamant 1xca0,16ct Kvalitet ca TC/SI2-P, mått 5x9mm, obs något defekt ögla, öppen behöver möjligen lödas ihop (se bilder) 18K Vikt: 0,5 g

Hänge i vitguld med diaman...

Brosch med röda stenar, troligen granater samt små pärlor/pärlemo, Øca30mm, troligen förgyllt silver 830/1000, otydliga stämplar Vikt: 7,1 g

Brosch med röda stenar, tr...

Plåtmynt, gjuten Kopia av en 2 Daler S.M Karl XII 1717, mått 17,5x16cm, OBS gjuten kopia, vikt 1544,3g

Plåtmynt, gjuten Kopia av ...

Tavla, olja på duk, okänd konstnär, motiv från Paris, 1950-tal, bildstorlek 60x50cm, gulnad Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Tavla, olja på duk, okänd...

Hänge, Alton, Falköping 1970, med turkose sten, höjd 48mm, silver 830/1000 Vikt: 3,2 g

Hänge, Alton, Falköping 1...

Brosch med bärnsten, Ulrich, Made in Denmark, 1960-tal, längd 5,5cm, silver 925/1000 Vikt: 7 g

Brosch med bärnsten, Ulric...

Herrur Certina DS Prince Ø41mm Automatic ref nr. C008426 A snr. TKL-JA-11799, automat, datum, stållänk, med box, två extra länkbitar och ytterkartong, små repor på länk och boett, ca 2010-tal

Herrur Certina DS Prince Ø...

Akustisk Gitarr Richwood Master Series Dreadnought, modell A-50-CE snr. 532236020332, Made fram selected tonewoods, med inbyggd Fishman ISYS601 miksystem, cutaway, byggd i solid mahogny, med hårt case från Boston Case Company, längd 103cm  Skickas med Bussgods eller PostNord

Armring med graverad dekor, sannolikt Chester, Storbrittanien 1885, mästarstämpel JS, innerdiameter 62x55cm, säkerhetskedja, smärre bucklor, bruksslitage, gravyr, silver 830/1000 Vikt: 22,9 g

Armband förgyllt silver med röda stenar, möjligen granater 33cm bredd 2-24mm, silver 925/1000 Vikt: 16,9 g

Armband förgyllt silver me...

Collier med rosa och vit korall i form av kulor och ros samt kors, längd 64cm, kulor ca Ø6mm, ostämplat silver, kommer i ask från Kaplans Vikt: 28,6 g

Ring, Etsuko Minowa (1952-2024), egen ateljé i Stockholm, sannolikt 1970-tal, stl 18½, bredd 5-11mm, skev, silver 925/1000 Vikt: 5,1 g

Brosch i form av fisk, delvis förgyllda detaljer, Michelsen AB, Stockholm 1947, längd 50mm, silver 830/1000 Vikt: 7,3 g

Brosch i form av duva med rödbrun sten, möjligen carneol, Lennart Haglund, Stockholm 1956, 45x45mm, silver 830/1000 Vikt: 9,1 g

Brosch i form av duva med ...

Se kontorets övriga auktionsvaror