Collier, stavlänk med hänge i fasetterad bergkristall, signerad Wiwen Nilsson (1897-1974), längd 56,5cm, bredd 2mm, hängets mått 29x14mm, stavarnas längd 16,7mm, Lund, år 1939, minimala nagg på sten, silver 925/1000. Vikt: 35,7 g (Omfattas av bus-avgift)
Auktnr | SE16.20240702.A95390 |
Varukategori | Silver / Kedjor & collier |
Utropspris | 11 000 kr |
Aktuellt bud | 11 500 kr |
Stänger | 2024-07-02 13:15:30 |
Provision | 1 725 kr |
Frakt | 129 kr |
Bus-avgift | 575 kr |
2/7 13:14:55 | 7sof7 | 11500 kr |
19/6 11:36:14 | frkmarie | 11000 kr |