Hänge med briljantslipad diamant ca 0,14ct, längd 9,5mm, ÄGS, Trollhättan, vitguld 18K. Vikt: 0,6 g

900 kr

(awara)

Auktnr SE16.20240702.A95208
Varukategori Guld / Hängen & berlocker
Utropspris 900 kr
Aktuellt bud 900 kr
Stänger 2024-07-02 11:44:30
Provision 135 kr
Frakt 129 kr

Väska Louis Vuitton Kendal...

Collier, stavlänk med hänge i fasetterad bergkristall, signerad Wiwen Nilsson (1897-1974), längd 56,5cm, bredd 2mm, hängets mått 29x14mm, stavarnas längd 16,7mm, Lund, år 1939, minimala nagg på sten, silver 925/1000. Vikt: 35,7 g

Collier, stavlänk med hän...

Tavla, färglitografi, säl...

Tavla, färglitografi, signerad Madeleine Pyk (1934-), 121/200, bildmått 34,5x27,5cm, mått inklusive ram 52x42cm, ljusblå träram med mindre nagg.  Skickas med postpaket.

Tavla, färglitografi, sign...

Herrur Panerai Contemporary Radiomir GMT Alarm, stål, automatisk, 42mm, refnr PAM00355, 089/300, serienr OP 6814, BB 1417735, Cal. OPXXIV, glasbaksida, datum, läderarmband, originalspänne, smärre repor på boett, manual, certifikat ej ifyllt, daterat 2-10-2010, box, ytterkartong, går ej, servicebehov.

Armband, längd 20,5cm, bredd ca 23mm, silver 925/1000.  Vikt: 20,8 g

Armband, längd 20,5cm, bre...

Armband med blomdekor, längd 18,5cm, bredd 9-16mm, svensk importstämpel, silver 830/1000. Vikt: 24,1 g

Armband med blomdekor, län...

Collier med integrerat hänge, längd 64cm, bredd 2-43mm, stämplad E&K, smärre buckla på hänge, silver 830/1000. Vikt: 17,5 g

Collier med integrerat hän...

Herrur Omega Seamaster Professional 300m/1000ft Chronometer, titan/guld, automatisk, 42mm, serienr 50007992, kronograf, datum, titanlänk ca 18,5cm, dykarförlängning, heliumventil, vridring med färgbortfall, repor på länk och boett, missfärgad skadad urtavla och visare, inga tillbehör.

2 Knivar, modell Haga, längd 21,8cm, blad i rostfritt stål, MEMA år  2002, 830/1000 silver. Bruttovikt 124,5g

2 Knivar, modell Haga, län...

Elgitarr Gibson Les Paul Classic, serienr 35968, modell LPCSHSWH, en sträng saknas, lack- och kantskador, certifikat, hårt original-fodral. Skickas med Bussgods eller PostNord

2 Gafflar, modell Haga, längd 18cm, MEMA år 2002, 830/1000 silver.  Vikt: 80,5 g

2 Gafflar, modell Haga, lä...

Brosch, längd 87mm, bredd 6mm, silver 830/1000. Vikt: 5,5 g

Brosch, längd 87mm, bredd ...

2 Skedar, modell Haga, längd 18,8cm, MEMA år 2003, 830/1000 silver.  Vikt: 107,8 g

2 Skedar, modell Haga, län...

Pin, längd 55,2mm, bredd 1-12,7mm, gravyr, silver 830/1000 Vikt: 1,4 g

Pin, längd 55,2mm, bredd 1...

Damur Rolex Oyster Perpetual Date, stål, automatisk, 25mm, refnr 6519, serienr 2057686, Cal 1161, datum, repigt plexiglas, repig Oysterlänk (flushfit, storleksändras ej) ca 16cm, viklås, skadad urtavla, inga tillbehör.

Herrur Omega Seamaster Professional 300m/1000ft, stål, automatisk, 41,5mm, refnr 2225.80.00, serienr 85835035, kronograf, datum, repig stållänk ca 19cm, heliumventil, dykarförlängning, nagg och repor på glas och boett, extra länkbit, certifikat Franks Ur Stockholm daterat 20121106, pictograms- och chronometer-certifikat, manual, box, ytterkartong.

Ring med briljantslipade diamanter 1xca 1,20ct, 6xca 0,10ct, ca TCr-Cr(I-J)/Si, stl 17¾, bredd 3,7-7,5mm, Atelier Ajour Ab, gravyr, nagg på skena, 18K  Vikt: 10 g

Elgitarr Gibson SG Tribute, serienr 190035899, USA, 2019-model, certifikat daterat 12/4/18, smärre kantskador, hårt original-fodral.  Skickas med Bussgods eller PostNord

Se kontorets övriga auktionsvaror