Ring, slät, stl: 17, gravyr, 18K guld Vikt: 1,6 g

950 kr

Auktnr SE1.20240619.A57395
Utropspris 950 kr
Stänger 2024-06-19 19:09:30
Provision 143 kr
Frakt 129 kr

Ring Cartier, Étincelle de Cartier, helallians med briljantslipade diamanter 38 x ca 0,02ct, kvalitet ca TW(F-G)/VS, Ref. CRB4077951, serienummer MRE995, stl: 16 ¼, 18K vitguld, kopia på kvitto medföljer, etui, ytterkartong. Nypris 68'500sek. Vikt: 1,8 g

Ring Cartier, Étincelle de...

Herrur Omega Seamaster Diver Co-Axial, stål, automat, ref-nr:21032422003001, serie-nr:82260538, kaliber 8800, Ø42mm, med gummiband, saknar box, små repor, manual, ytterkartong, samt certifikat stämplat 2019.

Herrur Tag Heuer Monaco, ref-nr: CBL2111, serie-nr: BRZ6303, stål, automat, Ø39mm, kaliber Heuer 02, garantikort Grand Canaria 2022, 3 extra länkbitar, manual, box, kvitto, ytterkartong.

Handväska Chanel Camera Tassle zip Flapbag, brunt skinn, med certifikat: 2708945, dustbag, längd 26cm, kraftigt bruksslitage Skickas med postpaket.

Handväska Chanel Camera Ta...

Collier, Van Cleef & Arpels, Vintage Alhambra Pendant, vit pärlemor, referensnr. VCARA45900, serienummer: JB895255, längd 37,5-42 cm, 18K guld. Nypris 36 600sek. Vikt: 4,9 g

Ett par örhängen med briljantslipade diamanter 2 x ca 0,10ct, kvalitet ca TW-W(G-H)/SI, nagg, 18K vitguld Vikt: 0,9 g

Ett par örhängen med bril...

Ring, vändbar, med safir ca 1,20ct och smaragd, ca 0,95ct samt briljantslipade  diamanter 4 x ca 0,02ct, stl: 17¼, 18K vitguld Vikt: 6,8 g

Ring, vändbar, med safir c...

Väska, Gucci, Dionysos Leather Mini Bag, svart läder, beslag med Swarovskikristaller i vitmetall i form av tigrar, mått 20 x 16cm, snr: 421970 / 467891, i dustbag samt ytterkartong. Nypris 24'750sek

Väska, Gucci, Dionysos Lea...

Ett par örhängen med briljantslipade diamanter 18 x ca 0,05ct, totalt ca 0,95ct, kvalitet ca TW(F-G)/VS-SI, höjd 27mm, bredd 4mm, 18K vitguld  Vikt: 3,2 g

Ett par örhängen med bril...

Ett par örhängen, sjöstjärnor, briljantslipade diamanter 12 x ca 0,16 ct, baguette- och trapetsslipade diamanter 100 x ca 0,01-0,03ct, kvalitet ca TW-TCa(G-N)/VS2-P1, Ø 29 mm, stift samt clips, 18K vitguld. Vikt: 14,4 g

Ett par örhängen, sjöst...

Väska Prada, brun textil, detaljer av gulfärgad metall, ca 42x30x10cm, kraftigt slitage, trasigt foder.

Väska Prada, brun textil, ...

Ett par örhängen med briljantslipade diamanter 2 x ca 0,03ct, 12 x ca 0,02ct, totalt 0,30ct, kvalitet ca TW(F-G)/VS, en snurrebuss saknas, Ø 4mm, engelska kontrollstämplar, 18K vitguld Vikt: 1 g

Ett par örhängen med bril...

Ring med 5st briljantslipade diamanter totalt 0,64ct enligt gravyr, kvalitet ca W-TCr(H-I)/VS-SI, stl: 17 ¼ , 18K guld Vikt: 5 g

Scarf, Hermès, "Springs" Philippe LeDoux, framtagen 1974, 90 x 90cm, siden, tillverkad i Frankrike. Enstaka mindre fläckar. Originalask-sliten.

Scarf, Hermès, "Springs" P...

Ring med briljant-, samt åttkantsslipade diamanter, totalt ca 0,85ct, stl: 17½, 18K vitguld Vikt: 8 g

Ring med briljant-, samt å...

Ett par örhängen, odlade söderhavspärlor Ø 13mm, briljantslipade diamanter 2 x ca 0,16 ct samt 32 x ca 0,005ct, kvalitet ca TW-W(G-H)/SI, längd: 22 mm, stift, 18K vitguld. Vikt: 9 g

Ett par örhängen, odlade ...

Collier, med filigrandetaljer, i 14K guld, kedja modell Cordell, i 18K guld, beräknad vikt 14K, 25,7gr, total vikt 37,6gr Vikt: 25,7 g

Väska Folli Follie, gult konstläder med roséfärgade detaljer, ca 33x26x12cm, dustbag, slitage, fläckar.  Skickas med postpaket.

Väska Folli Follie, gult k...

Hänge i form av en elefant med carréslipade rubiner samt briljantslipade diamanter, totalt ca 0,03ct, höjd 15mm, bredd 19mm, 18K guld Vikt: 1,8 g

Hänge i form av en elefant...

Hänge i form av ledad fisk med rubinögon, längd 32mm, bredd 7mm, 18K guld Vikt: 1,1 g

Hänge i form av ledad fisk...

Se kontorets övriga auktionsvaror