Fiskerulle, Abu Garcia Ambassadeur 5500c Pro Shop, med originalkartong och instruktionsbok, smärre slitage.

600 kr

(malter)

Auktnr SE1.20240619.A57387
Varukategori Övrigt
Utropspris 350 kr
Aktuellt bud 600 kr
Stänger 2024-06-19 19:05:50
Provision 90 kr
Frakt 129 kr

Ring Cartier, Étincelle de Cartier, helallians med briljantslipade diamanter 38 x ca 0,02ct, kvalitet ca TW(F-G)/VS, Ref. CRB4077951, serienummer MRE995, stl: 16 ¼, 18K vitguld, kopia på kvitto medföljer, etui, ytterkartong. Nypris 68'500sek. Vikt: 1,8 g

Ring Cartier, Étincelle de...

Herrur Omega Seamaster Diver Co-Axial, stål, automat, ref-nr:21032422003001, serie-nr:82260538, kaliber 8800, Ø42mm, med gummiband, saknar box, små repor, manual, ytterkartong, samt certifikat stämplat 2019.

Herrur Tag Heuer Monaco, ref-nr: CBL2111, serie-nr: BRZ6303, stål, automat, Ø39mm, kaliber Heuer 02, garantikort Grand Canaria 2022, 3 extra länkbitar, manual, box, kvitto, ytterkartong.

Handväska Chanel Camera Tassle zip Flapbag, brunt skinn, med certifikat: 2708945, dustbag, längd 26cm, kraftigt bruksslitage Skickas med postpaket.

Handväska Chanel Camera Ta...

Collier, Van Cleef & Arpels, Vintage Alhambra Pendant, vit pärlemor, referensnr. VCARA45900, serienummer: JB895255, längd 37,5-42 cm, 18K guld. Nypris 36 600sek. Vikt: 4,9 g

Ett par örhängen med briljantslipade diamanter 2 x ca 0,10ct, kvalitet ca TW-W(G-H)/SI, nagg, 18K vitguld Vikt: 0,9 g

Ett par örhängen med bril...

Ring, vändbar, med safir ca 1,20ct och smaragd, ca 0,95ct samt briljantslipade  diamanter 4 x ca 0,02ct, stl: 17¼, 18K vitguld Vikt: 6,8 g

Ring, vändbar, med safir c...

Väska, Gucci, Dionysos Leather Mini Bag, svart läder, beslag med Swarovskikristaller i vitmetall i form av tigrar, mått 20 x 16cm, snr: 421970 / 467891, i dustbag samt ytterkartong. Nypris 24'750sek

Väska, Gucci, Dionysos Lea...

Ett par örhängen med briljantslipade diamanter 18 x ca 0,05ct, totalt ca 0,95ct, kvalitet ca TW(F-G)/VS-SI, höjd 27mm, bredd 4mm, 18K vitguld  Vikt: 3,2 g

Ett par örhängen med bril...

Ett par örhängen, sjöstjärnor, briljantslipade diamanter 12 x ca 0,16 ct, baguette- och trapetsslipade diamanter 100 x ca 0,01-0,03ct, kvalitet ca TW-TCa(G-N)/VS2-P1, Ø 29 mm, stift samt clips, 18K vitguld. Vikt: 14,4 g

Ett par örhängen, sjöst...

Väska Prada, brun textil, detaljer av gulfärgad metall, ca 42x30x10cm, kraftigt slitage, trasigt foder.

Väska Prada, brun textil, ...

Ring med 5st briljantslipade diamanter totalt 0,64ct enligt gravyr, kvalitet ca W-TCr(H-I)/VS-SI, stl: 17 ¼ , 18K guld Vikt: 5 g

Ett par örhängen med briljantslipade diamanter 2 x ca 0,03ct, 12 x ca 0,02ct, totalt 0,30ct, kvalitet ca TW(F-G)/VS, en snurrebuss saknas, Ø 4mm, engelska kontrollstämplar, 18K vitguld Vikt: 1 g

Ett par örhängen med bril...

Scarf, Hermès, "Springs" Philippe LeDoux, framtagen 1974, 90 x 90cm, siden, tillverkad i Frankrike. Enstaka mindre fläckar. Originalask-sliten.

Scarf, Hermès, "Springs" P...

Ring med briljant-, samt åttkantsslipade diamanter, totalt ca 0,85ct, stl: 17½, 18K vitguld Vikt: 8 g

Ring med briljant-, samt å...

Ett par örhängen, odlade söderhavspärlor Ø 13mm, briljantslipade diamanter 2 x ca 0,16 ct samt 32 x ca 0,005ct, kvalitet ca TW-W(G-H)/SI, längd: 22 mm, stift, 18K vitguld. Vikt: 9 g

Ett par örhängen, odlade ...

Collier, med filigrandetaljer, i 14K guld, kedja modell Cordell, i 18K guld, beräknad vikt 14K, 25,7gr, total vikt 37,6gr Vikt: 25,7 g

Väska Folli Follie, gult konstläder med roséfärgade detaljer, ca 33x26x12cm, dustbag, slitage, fläckar.  Skickas med postpaket.

Väska Folli Follie, gult k...

Hänge i form av en elefant med carréslipade rubiner samt briljantslipade diamanter, totalt ca 0,03ct, höjd 15mm, bredd 19mm, 18K guld Vikt: 1,8 g

Hänge i form av en elefant...

Hänge i form av ledad fisk med rubinögon, längd 32mm, bredd 7mm, 18K guld Vikt: 1,1 g

Hänge i form av ledad fisk...

Se kontorets övriga auktionsvaror