Askfat Mari Simmulson, ca17,5x18cm, krackelering. Skickas med paket.

425 kr

Auktnr SE18.20240626.A62954
Varukategori Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat
Kontor Solna
Utropspris 425 kr
Stänger 2024-06-26 16:16:00
Provision 64 kr
Frakt 129 kr

Stelt armband med 8/8-slipde diamanter tot 0,12ctv enligt gravyr, Ø60mm, bredd  1,8-2,6mm, öppningsbart, Ekström Aktiebolag D, Falköping 1983, vitguld 18K.  Vikt: 5,2 g

Ring med gammalslipade diamanter 1 x ca 0,99ct, 1 x ca 0,70ct, 1 x ca 0,65ct, Kvalitet TCr-TCa(I-L)/SI-P, stl: 16¼, bredd 1,3-9mm, ojämna rondister, ostämplad, vitmetall.  Vikt: 4 g

Armband med dekor samt integrerad guldtacka, längd ca 15,5-20cm, bredd 3,8-24,4mm, 21K.  Vikt: 6,6 g

Del av bälte med mynt, Turkiska Lira, mynt i 22K, fattning i 21K, längd ca 16cm, bredd 36mm, mynt ca Ø22mm, defekt/av, 21K.  Vikt: 49,5 g

Del av bälte med mynt, Tur...

Herrur Seiko 5 Sports, stål, automatisk, ref-nr: 7S36C-03J0, serie-nr: 0N3698, Ø40mm, datum, dag, mineralglas, mindre repor på boett, läderband ej original, box, ytterkartong samt manual

Herrur Seiko 5 Sports, stå...

Armband med dekor, halvstelt, Ø56-69mm, ojämnheter, 22K.  Vikt: 10,2 g

Herrur Tissot T-race Touch, Ø42mm, stål, quartz, digital/analog, ref-nr: T081420A, serie-nr: DQ1KDPNBG, gummiband, inga övriga tillbehör.

Keps Prada, Re-nylon, stl: XS, dustbag, box, fläckar undertill på skärm.

Armband filigran arbete, längd: 18,5cm, bredd: 4,4mm, 21K  Vikt: 10,7 g

Armband filigran arbete, l...

Väska Burberry, mörkbeige skinn, rutig canvas på sidor, guldfärgade beslag, 35x25x15 cm, avtagbar axelrem, bruksslitage, slitage framtill samt invändigt, inga övriga tillbehör.

Väska Burberry, mörkbeige...

Ring med dekor av fjärilar och vita stenar, öppen modell, stl: 17, bredd 3,3-14,7mm, bucklig/skev, 14K.  Vikt: 3,3 g

Ring med dekor av fjärilar...

Väska Marc Jacobs Tag Tote, blått färgat läder, stål detaljer, avtagbar axelrem, ca 21x28cm, bruksslitage, inga tillbehör.

Väska Marc Jacobs Tag Tote...

Collier med integrerade kulor, längd: 90cm, bredd: 2,5-7,9mm, 22K  Vikt: 43 g

Collier med kulor, längd: 43,5cm, bredd: 0,8-10,5mm, skeva kulor, 22K  Vikt: 16,2 g

Collier med kulor, längd: ...

Hänge med rosa sten samt 8/8-slipade diamanter ca 18x0,0075ct, 13,5x6,8mm ink ögla, GHA, 18K.  Vikt: 0,6 g

Hänge med rosa sten samt 8...

Ring med briljantslipade diamanter 1 x 0,16ct, 12 x 0,015ct, 56 x 0,005ct, stl: 17, bredd 3,8-5,5mm, GHA, 18K. Vikt: 5 g

Vas Björn Wiinblad, Rosenthal, Tusen och en natt, höjd 21,5cm, studio-line Germany.

Vas Björn Wiinblad, Rosent...

Ring med rosa sten, stl: 17¼, bredd 23,3mm, silver 925/1000.  Vikt: 10,6 g

Ring med rosa sten, stl: 1...

Kedja, längd: 41cm, bredd: 2,2mm, skev, 21K  Vikt: 5,5 g

Kedja, längd: 41cm, bredd:...

Kedja, längd 81cm, bredd 3,4mm, 21K.  Vikt: 25 g

Kedja, längd 81cm, bredd 3...

Se kontorets övriga auktionsvaror