Damur Certina, 18K guld, Ø 24 mm, quartz - behov av nytt batteri, boettnummer EOL 152.9289.65, safirglas, x-länk i 18K guld, handledsmått 16,5 cm, bruttovikt 21g

9 200 kr

Auktnr SE74.20240618.A25422
Varukategori Klockor / Damur
Utropspris 9 200 kr
Stänger 2024-06-18 20:04:00
Provision 1 380 kr
Frakt 129 kr

Herrur Breitling Galactic 41, guld/stål, Ø41 mm, automatisk, pilotlänk, referensnummer B49350L2, serienummer 1250033, box, certifikat, manual, extra länkbitar, 2011, mindre bruksmärken

Collier, 18K guld, tillverkat i Italien, integrerat hänge med Rubiner 15 st - totalt 0,91ct, Safirer 17 st - totalt 0,82ct, Smaragder 17 st - totalt 0,50ct, Diamanter 30 st - totalt 0,22ct, total längd 47,5 cm (varav det integrerade hängets längd är 8,5 cm), kedjans bredd 2 mm, mycket fint skick, stenar utan anmärkning, certifikat medföljer Vikt: 12,5 g

Damur Tag Heuer Aquaracer, stål/guld, Ø32 mm, quartz, referensnummer 	WBD1320.BB0320, viklås, safirglas, pärlemorurtavla, extra länkbitar, box, manual, garantikort, kvitto, köpt på Stjärnurmakarna 2019

Örhängen, 18K guld, Rubiner 8 st - totalt 0,39ct, Safirer 6 st - totalt 0,30ct, Smaragder 6 st - totalt 0,20ct, Diamanter 16 st - totalt 0,08ct, längd 13,5 mm, bredd 6,5 mm, mycket fint skick, stenar utan anmärkning, certifikat medföljer Vikt: 3,3 g

Örhängen, 18K guld, Rubin...

Armband, 18K guld, tillverkarstämpel JDD, längd 18,0 cm, bredd 3,5 mm, tjocklek 1,5 mm, fint skick Vikt: 3,8 g

Ring Kattdjur, 18K guld, Diamant 0,005ct, Ø17¼ mm, bredd 2-21 mm, mycket fint skick Vikt: 6,3 g

Halskedja Pansar, 18K guld, manglad massiv modell, längd knäppt 50,0 cm, bredd 4,3 mm, tjocklek 1,5 mm, mycket fint skick Vikt: 30,1 g

Hänge med myntliknande objekt, 14-21K guld, längd inkl. ögla 33 mm, Ø22,5 mm, monterat i mynthållare/hänge, (klamrar, går att avlägsna) Vikt: 7,8 g

Hänge med myntliknande obj...

Armband, 18K guld, modell med klotdekor, stämplar Rs 750, längd 17,5 cm, bredd 4 mm, fint skick Vikt: 2,2 g

Ring, 18K guld, färgade stenar, stämplar 750 och CO697, Ø17,0 mm, bredd 2 - 2,7 mm, mycket fint skick, stenar utan anmärkning Vikt: 0,7 g

Ring, 18K guld, färgade st...

Ring, 18K guld, kraftig modell, Diamant 1 x 0,08ct, Ø20,0 mm, bredd 5-22 mm, detalj i vitguld, tillverkarstämpel ÖR + stämpel för Guldsmedsmästarnas Riksförbund, tillverkad 1990, fint skick  Vikt: 30,6 g

Armband, 18K guld, modell med klotdekor och dolt lås, stämplar Au750 och D, längd 18,5 cm, bredd 6 mm, fint skick Vikt: 4,5 g

Ring, silver 925/1000, stor dekor, Ø17½ mm, skena bredd 6,5 mm, dekor Ø29 mm, rödmarmorerad naturlig sten, förgyllda detaljer, tillverkare CLS - Formverkstan Guld och Silver i Norrköping 1990, fint skick, sten utan anmärkning  Vikt: 16,9 g

Tavla - Madeleine Pyk, originalverk, akvarell/blandteknik på tidningspapper (Dagens Nyheter, december 2002), signerad, bildmått 55 x 40 cm, yttre rammått 65 x 47 cm, glasad, professionell inramning, fint skick Skickas med postpaket.

Ring, 18K guld, Rubiner 6 st - totalt 0,26ct, Safirer 8 st - totalt 0,28ct, Smaragder 3 st - totalt 0,10ct, Diamanter 6 st - totalt 0,04ct, Ø20,0 mm, bredd 2 - 8,5 mm, mycket fint skick, stenar utan anmärkning, certifikat medföljer Vikt: 4,1 g

Ring, 18K guld, Cubic Zirconia, stämplad 750 och CO697, Ø17,0 mm, bredd 1,5 - 5 mm, mycket fint skick, sten utan anmärkning Vikt: 0,6 g

Diamantring, 18K guld, Rubiner, Safirer, Smaragder, Diamanter 8 x 0,003ct, Hallbergs Guldsmeds Ab (CGH), svensk kontrollstämpel, Ø17¼ mm, bredd 2,5 - 7 mm, fint skick, stenar utan anmärkning Vikt: 5,2 g

Vintage Armband "Blom & växtdekor", 1950-tal, silver, längd 19,5 cm, bredd 22 mm, G Dahlgren & Co Malmö, ej synlig årtalsstämpel, fint skick  Vikt: 45 g

Vintage Armband "Blom & vä...

Armband, 18K guld, modell med mönstrade länkbitar, ej märkesdesign, stämplar Au750 och JDD, längd 18,5 cm, bredd 4 mm, fint skick Vikt: 3,5 g

Halskedja Kejsarlänk, 14K guld, ej massiv modell, total längd 66,5 cm, bredd 8 mm, tjocklek 8 mm, fint skick Vikt: 75,9 g

Halskedja Kejsarlänk, 14K ...

Se kontorets övriga auktionsvaror