Miniatyrtavla "Adonis" efter Tizian, utförd av H. J. Harding (enligt uppgift verksam i England som bl.a. miniatyrmålare mellan åren 1819-1825), utförd i London 1822 (enligt uppgift a tergo), originalverk, målad på kraftigt underlag, akvarell/blandteknik, ej examinerad ur ram, 2 längsgående sprickor i bildytan, bildmått 11,5 x 9 cm, ram (21 x 18 cm) med skador
Auktnr | SE74.20240618.A25352 |
Utropspris | 700 kr |
Stänger | 2024-06-18 19:31:30 |
Provision | 105 kr |
Frakt | 129 kr |
18/6 19:31 | ABV1866 | 700 kr |