900 kr

Auktnr SE22.20240618.R16459
Varukategori Möbler & design / Övrigt
Kontor Farsta
Auktionstyp Lagerauktion - kan endast betalas online
Utropspris 900 kr
Stänger 2024-06-18 19:10:30
Provision 135 kr
Frakt 299 kr

Herrur Rolex Submariner Date, stål, automatisk, 40mm, ref: 16610, snr: M622674, Cal. 3135, verknr: 3 2131355, boettnr: 2160, safirglas, datum, glapp dykring, kraftigt skadad oysterlänk, total längd: 21,1cm, ref: 93250/PJ4, viklås, manual, certifikat daterat 20.12.2008 Sydafrika, box, ytterkartong, OBS! service/renoveringsbehov Vikt: 0 g

Herrur Breitling Galactic 41, guld/stål, Ø41 mm, automatisk, pilotlänk, referensnummer B49350L2, serienummer 1250033, box, certifikat, manual, extra länkbitar, 2011, mindre bruksmärken

CHANEL Väska, Vanity Case. ref: A93342Y605425B641, datumkod 27085895 ljusrosa/beige, lätt bruksslitage, kvitto Dubai 2019-06-09, dustbag, originalbox.  Skickas med postpaket.

CHANEL Väska, Vanity Case....

Herrur Omega Seamaster Calendar Automatic, Ø34mm, 60-tal, stål, flexband i stål, graverad boett, fungerar vid testtillfället, utbytt krona, något repig plexiglas, färgavfall på urtavlan vid 9:an. Vikt: 0 g

Väska Louis Vuitton Vavin NV BB, svart Monogram Empreinte läder, datumkod TR4230, Made in France, mått ca 20,5x15x8cm, smärre repor på gulmetall, kvittokopia Birger Jarlsgatan 2020, dustbag.

Väska Louis Vuitton Vavin ...

Väska Louis Vuitton Kendal...

Damur Hermés Paris 594490 , längd 16,5 cm, boettens bredd 20 x 24 mm, Inga tillbehör

Damur Hermés Paris 594490 ...

Herrur Omega Speedmaster Racing Co-Axial, stål, automatisk, ref: 326.30.40.50.01.001, snr: 86502303, Cal. 3330, verknr: 86502303, boettnr: 178 2060, safirglas, datum, kronograf, kanvas/gummiband med bygelspänne ej original, inga tillbehör.

Herrur Breitling Superocean Automatic 42, brons, automatisk, safirglas, Ø 42mm, ref: N17375, serienummer: 6762911, gummiarmband med viklås, total längd ca 17cm, certifikat, box

Herrur Officine Panerai Luminor Marina Logo, stål, manuell, 44mm, ref: PAM00632, snr: OP7040BB1753637, R0570/1000, läderband samt bygelspänne ej original, gummiband samt bygelspänne ej original, garantibok daterad 12/11/2015, certifikat daterat 12/11/2015, Laimes Tiltas Vilnius, kvitto, skruvmejslar, box, ytterkartong. OBS! 100m vattentäthet, "snapback caseback".

Damur Tag Heuer Aquaracer, stål/guld, Ø32 mm, quartz, referensnummer 	WBD1320.BB0320, viklås, safirglas, pärlemorurtavla, extra länkbitar, box, manual, garantikort, kvitto, köpt på Stjärnurmakarna 2019

Tavla, färglitografi, säl...

Collier, 18K guld, tillverkat i Italien, integrerat hänge med Rubiner 15 st - totalt 0,91ct, Safirer 17 st - totalt 0,82ct, Smaragder 17 st - totalt 0,50ct, Diamanter 30 st - totalt 0,22ct, total längd 47,5 cm (varav det integrerade hängets längd är 8,5 cm), kedjans bredd 2 mm, mycket fint skick, stenar utan anmärkning, certifikat medföljer Vikt: 12,5 g

Herrur Oris Big Crown Pro Pilot, automatic, stål, svart urtavla, ref 3542112, glasbaksida, 10 bar/100 m, original läderband med viklås i stål,  inga tillbehör

Ring med briljantslipad diamant ca 0,70ct, ca TW(G)/VS1, stl 16½, skenans bredd 3,9-2,0mm, JEG, Stockholm, vitguld 18K  Vikt: 7,7 g

Collier, stavlänk med hänge i fasetterad bergkristall, signerad Wiwen Nilsson (1897-1974), längd 56,5cm, bredd 2mm, hängets mått 29x14mm, stavarnas längd 16,7mm, Lund, år 1939, minimala nagg på sten, silver 925/1000. Vikt: 35,7 g

Collier, stavlänk med hän...

Damur Hermés Paris 203387 kvarts , längd 16,5 cm Ø 27 mm, batteribyte krävs. Inga tillbehör.

Damur Hermés Paris 203387 ...

Se kontorets övriga auktionsvaror