Ägghöna, porslin, delvis handmålat biskviporslin, omkring år 1900, märkt undertill 210, några små mikronagg på skålens insida, slitage, höjd 18, längd 23cm
Auktnr | SE25.20240616.A2061 |
Varukategori | Keramik, porslin & glas / Övrigt |
Utropspris | 475 kr |
Stänger | 2024-06-16 11:59:00 |
Provision | 71 kr |
Frakt | 129 kr |
16/6 11:59 | ABV1866 | 475 kr |