312 000 kr

(idolol)

Auktnr SE1.20240228.A56021
Varukategori Klockor / Herrur
Utropspris 309 000 kr
Aktuellt bud 312 000 kr
Stänger 2024-02-28 19:48:30
Provision 46 800 kr
Frakt 299 kr

Väska, Chanel, Doubleflap, snr:15449255, ref: 15449255, made in france,  mått 23x14,5x6cm, certifikat, dustbag, ytterkartong, detaljer i gulmetall, mindre färgbortfall, trasig sömn, fläckar, slitage på axelrem, ytterkartong med skador.  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Väska, Chanel, Doubleflap,...

Herrur Hublot Classic Fusion kronograf, titan, automat, ref-nr:541.NX.1171.LR, serie-nr:1318853, med läderband, Ø42mm, viklås, repig, manual, certifikat, box, repor.

Damur Rolex Oyster Perpetual Datejust, stål, automatisk, ref-nr:178274, serie-nr: 4637U6V9, boett-nr:2300, verk-nr:14HA9598, kaliber:2235, vitguldsring, Ø31mm, brun urtavla med diamanter, 3 extra länkbitar, certifikat Rob Engström 2018, manual, box, ytterkartong.

Handväska Gucci Marmont all black, modellnummer: 443497DTDFV, med dustbag, längd ca 25cm, höjd ca 16cm, bredd ca 6cm, originalkartong och kvitto

Handväska Gucci Marmont al...

Ring med smaragd 5,09ct samt diamanter totalt 1,50ct, vikter enligt gravyr, stl: 18½, tillverkad av Bengt J Anderssons Guld, Stockholm 1986, 18K vitguld, vikt 7,8gr Vikt: 7,8 g

Armband, rivière, med briljantslipade diamanter 46 x ca 0,15ct, totalt ca 6,90ct, kvalitet ca W-Cr(H-J)/SI-P,  2 stenar med mindre nagg, 4 stenar möjligen syntetiska, längd 16½cm, bredd 3mm, 18K vitguld Vikt: 10 g

Armband, rivière, med bril...

Herrur Tag Heuer Aquaracer, konograf, stål, automatisk, referensnummer CAY2110, serienummer RZR7559, Ø45mm, garantikort Klockmaster 2015, gummiband ej original, stållänk original medföljer, slitage, repor, box, ytterkartong.

Par sandaler Hermès Chypre Sandals stl 37, med dustbags i originalkartong.

Par sandaler Hermès Chypre...

Herrur Sjöö Sandström Chronolik Worldtimer UTC, stål/titan, manuell/quartz, 40mm, referensnummer WT6202, serienummer 2321, Cal. 7001, kronograf, dag, datum, världstid, stållänk, dubbelviklås, servicekvitto från Sjöö Sandström, januari 2020, ytliga repor/bruksslitage, inga övriga tillbehör.  Vikt: 0 g

Herrur Sjöö Sandström Ch...

Ett par örhängen, Van Cleef & Arpels, med briljantslipade diamanter, totalt ca 2,00ct, (68 x ca 0,03ct), snr: B3553 Y13, höjd 21mm, bredd 6mm, 18K vitguld, vikt 15,9gr, i originalask. Vikt: 15,9 g

Ett par örhängen, Van Cle...

Handväska Louis Vuitton Pochette Métis, monogramcanvas med tillhörande axelrem, DR2156, Frankrike 2016, kraftigt slitage/sprickor

Handväska Louis Vuitton Po...

Hänge med smaragd ca 3,25ct, samt briljantslipade diamanter 3 x ca 0,10ct och 14 x ca 0,13ct, höjd 30mm, bredd 17mm, kedja med längd 48cm, bredd 2mm, säkerhetskedja, tillverkad av Bengt J Anderssons Guld, Stockholm 1986, 18K vitguld, bruttovikt 12,7 gram Vikt: 12,7 g

Hänge med smaragd ca 3,25c...

Ett par örhängen med smaragder 2 x ca 0,75ct, samt briljantslipade diamanter 30 x ca 0,10ct, höjd 30mm, bredd 12mm, skruvstift, 18K vitguld, vikt: 7,4gr  Vikt: 7,4 g

Ett par örhängen med smar...

Armband med 8 guldtackor, 24K, 1g/styck, #93018, #93017, #93016, #93015, #93014, #93013, #93012, #93011, fattning 14K, längd ca 17cm, bredd ca 9mm, bruttovikt: 12,9g

Collier med diamanter ca tot ca 0,14ctv, Tiffany & Co, Diamond dots ball necklace, längd 40cm, ca Ø10mm, platina samt 18K guld.   Vikt: 5,8 g

Collier, Louis Vuitton, Hide & Seek , ref: M65236, #LE0163, gulmetall, längd ca 47cm, bredd ca 9mm, med kvitto 2013, samt påse

Handväska Prada Bauletto, Saffiano Lux Biliardo, BL0812, längd ca 38cm, certifikat Prada Sthlm April 2014

Handväska Prada Bauletto, ...

Ring med safir, ca 0,75ct, samt gammalslipad diamant ca 0,40ct, kvalitet ca TW-W/SI, stl: 15¾, tillverkad av Hovjuvelerare Carl Fredric Carlman, Stockholm år 1916, 18K guld Vikt: 2,5 g

Ring, Sigurd Persson, med opal, stl: 14¾, mått 18 x 17mm, tillverkad av Sigurd Persson Atelje För Guld, Stockholm 1953, 18K guld Vikt: 9,5 g

Handväska Louis Vuitton, Speedy 30 dune monogram mini lin, SP1087, Frankrike 2007, fläckar, nycklar saknas, slitage, inga tillbehör

Handväska Louis Vuitton, S...

Se kontorets övriga auktionsvaror