Auktion pågår nu, 99 st utrop

Träffar: 163   « Föregående 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9 Nästa »

Klackring i 18K guld med en onyx (repor). Den är 3,5 - 14,2 mm bred, är i storlek 20 och väger 4,9g. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18747

2 300 kr

Budledare: naeema777 Antal bud: 1

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:32:00

Diverse defekta smycken: 2,0g 14K & 2,1g 18K inkl. vit sten.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18748

1 800 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:32:30

Berlock i 18K guld med en droppslipad, orange sten. Den är 22,9 mm lång inkl. ögla och väger 1,3g.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18749

500 kr

Budledare: carina_63 Antal bud: 1

Guld / Hängen & berlocker Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:33:00

Ring i 9K guld med diamanter 1 x c:a 0,20ct & 2 x c:a 0,15ct. Den är 1,8 - 13,2 mm bred, är i storlek 16 och väger 2,2g. Engelska stämplar.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18750

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:33:30

Veneziakedja i 18K guld. Den är 36 cm lång, 0,95 mm bred och väger 2,2g. Springring.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18751

1 400 kr

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:34:00

Rondellberlock i 18k guld. Den är Ø 12,4 mm och väger 0,7g.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18752

450 kr

Stänger: 2024-12-05 19:34:30

Diverse defekta smycken 18K 3,4g.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18753

2 000 kr

Budledare: sad4gh Antal bud: 1

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:35:00

Ring 18K 5,3g. Gravyr. Ø 19.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18754

3 100 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:35:30

Brosch i silver. Den är 76,3 mm bred och väger 13,7g. Tillverkad 1951 av Karlou Ateljé (Karl-Olov Gustawsson) i Saltsjö-Boo.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18755

Silver / Broscher Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:36:00

Camébrosch

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18756

150 kr

Budledare: pelikan51 Antal bud: 3

Silver / Broscher Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:36:30

Uppklippt ring 18K 3,7g.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18757

2 200 kr

Budledare: yguld1 Antal bud: 1

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:37:00

Örhängen i 18K guld. De är 32 mm långa och väger 1,3g.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18758

850 kr

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:37:30

Collier i 18K guld. Fast hjärtdekor med 22 diamanter á c:a 0,005ct. Den är 41,5 cm lång, 2,1 - 15,3 mm bred och väger 6,0g. Karbinhake. Stämplad GFAB 750.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18759

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:38:00

Defekt mormorsur i 9K guld. Går att ställa men ej dra. Ø 31,3g. Bruttovikt 19,6g.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18760

700 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:38:30

Ring i 18K guld med en diamant 0,10ct. Den är 1,7 - 3,8 mm bred, är i storlek 17 och väger 1,7g. Stämplad SPECTRA. Tillverkad 1992 av G Dahlgren & Co i Malmö. Kattfot. Stenstorleken ingraverad.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18761

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:39:00

Ring i 14K guld. Den är 1,7 - 5,2 mm bred, är i storlek 17¾ och väger 1,8g.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18762

800 kr

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:39:30

Ring 18K 3,9g. Gravyr. Ø 16¼.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18763

2 400 kr

Budledare: yguld1 Antal bud: 2

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:40:00

Brosch i silver med förgyllda kläppar. Den är Ø 49,5 mm och väger 16,6g. Stämplad J 830S.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18764

200 kr

Budledare: kaeinkeryd Antal bud: 1

Silver / Broscher Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:40:30

Brosch i silver med förgyllda kläppar. Den är 50 x 50 mm - totallängden blir 10,9 cm. Den väger 25,2g. Stämplad HR 925S.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18765

Silver / Broscher Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:41:00

Örhängen i silver med förgyllda kläppar. De är 51,6 mm långa och väger 4,7g.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18766

100 kr

Budledare: novali Antal bud: 1

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:41:30

« Föregående 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9 Nästa »