Auktion pågår nu, 99 st utrop

Träffar: 163   « Föregående 1 ... 5 6 [7] 8 9 Nästa »

Pansarkedja i 18K guld. Den är 51,5 cm lång, 4,2 mm bred och väger 32,4g. Karbinhake. Stämplad GFAB, 750 & kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18787

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:52:00

Berlock

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18788

275 kr

Budledare: tant_gredelin Antal bud: 1

Guld / Hängen & berlocker Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:52:30

Berlock

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18789

200 kr

Stänger: 2024-12-05 19:53:00

Berlock

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18790

350 kr

Stänger: 2024-12-05 19:53:30

Diverse defekta smycken 18K 4,1g.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18791

2 500 kr

Budledare: yguld1 Antal bud: 2

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:54:00

Ring i 18K guld med tre vita stenar. Den är 1,3 - 2,7 mm bred, är i storlek 16½ och väger 1,4g.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18792

800 kr

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:54:30

Herrur Certina i 18K guld med läderband. Boett Ø 33,5 mm med personlig gravyr. Safirglas. Quartz- går ej- batteribyte krävs?

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18793

Klockor / Herrur Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:55:00

Silvia: tolv mockaskedar i silver (830/1000). De är 105 mm långa och väger 115g tillsammans. Bruksskick.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18794

675 kr

Budledare: promis Antal bud: 1

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:55:30

Silvia: tårtspade i silver (830/1000). Den är 206 mm lång och väger 47,4g. Bruksskick.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18795

300 kr

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:56:00

Tio mockaskedar (100 mm) & en sockertång (100 mm) i silver med samemotiv. Samtliga från CO Persson i Haparanda. De väger 139,1g tillsammans. Bruksskick.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18796

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:56:30

Diverse mockaskedar m.m. i silver. 102g 830/1000.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18797

600 kr

Silver / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:57:00

Diverse skedar i silver med namngravyrer. 129,5g 830/1000.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18798

800 kr

Silver / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:57:30

Ring i 18K guld med en vit sten (Ø 5,5 mm, sitter löst i fattningen). Den är 3,6 - 4,9 mm bred, är i storlek 17½ och väger 7,6g. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18799

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:58:00

Diverse mockaskedar m.m. i silver. 284,5g 830/1000.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18800

1 700 kr

Silver / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:58:30

X-länksarmband i 18K guld. Det är 19,8 cm långt, 9,3 mm brett och väger 17,1g. Kistlås. Tillverkat 1960 av CA Mattinsons i Stockholm. Kattfot. En säkerhetsåtta saknas.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18801

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:59:00

X-länksarmband i 18K guld med fem berlocker, bl.a. ett hjärta där stenen saknas. Det är 19 cm långt, 7,8 mm brett och väger 18,5g. Kistlås. Tillverkat 1965 av Götes Guldvaror i Köping. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18802

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2024-12-05 19:59:30

Bismarckcollier i 18K guld. Den är 45,5 cm lång, 4 - 7,4 mm bred och väger 18,9g. Kistlås. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18803

11 500 kr

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2024-12-05 20:00:00

Klackring i 18K gud med hematit (repor). Den är 2,7 - 13,8 mm bred, är i storlek 17½ och väger 3,6g. Aningen ojämn skena.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18804

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-12-05 20:00:30

Ring i 18K guld med fem diamanter á c:a 0,005ct i ett genombrutet mönster. Den är 1,5 - 3 mm bred, är i storlek 16 och väger 1,3g.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18805

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-12-05 20:01:00

Caméring i 18K guld. Den är 1,9 - 17,8 mm bred, är i storlek 16¾ och väger 2,0g.

Auktionsnummer: SE73.20241205.A18806

600 kr

Budledare: naeema777 Antal bud: 1

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-12-05 20:01:30