Träffar: 260   [1] 2 3 ... 13 Nästa »

Tavla, serigrafi signerad Forsberg, London i morgondimma 68/200, bildmått ca 34x42cm, sliten ram.  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20241126.R63177

Konst & antikviteter / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-11-26 11:00:00

Ett par figuriner, höjd 19,5cm - 23cm, troligen Staffordshire, polykrom dekor, krackeleringar, slitage, fläckar Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20241126.R60852

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Skanstull

Stänger: 2024-11-26 11:00:30

Ring, Twisted Spin, design Isabel Lennse, stl ca 17, bredd 17mm, förgylld. Nypris ca 5000kr. 925/1000 silver Vikt: 36,3 g

Auktionsnummer: SE16.20241126.R62878

Silver / Ringar Skanstull

Stänger: 2024-11-26 11:01:00

4 fat, Thomas Hellström för Nittsjö, 5739, Ø20cm, glaserad keramik Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20241126.R63386

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Skanstull

Stänger: 2024-11-26 11:01:30

Ett par vägglampor, längd 17cm, pulverlackad plåt, rödorange med vit insida, svart väggfäste,  svart sladd, etikettmärkta Börje Claes, ojordade, Max 40W, buckla, lätt rost  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20241126.R64158

Möbler & design / Belysning Skanstull

Stänger: 2024-11-26 11:02:00

Armband med diamanter 9xca0,10ct, längd ca 14cm, bredd 2,5-5,5mm, vitguld, lås samt del av armband i stål. 18K bruttovikt: 11,4g Vikt: 11 g

Auktionsnummer: SE16.20241126.R64883

Guld / Armband Skanstull

Stänger: 2024-11-26 11:02:30

Tavla,

Auktionsnummer: SE16.20241126.R64856

Konst & antikviteter / Grafik Skanstull

Stänger: 2024-11-26 11:03:00

Ljuslykta Valkea, design Harry Koskinen, Iittala, etikettmärkt och märkt iittala undertill, klarglas, höjd ca 6cm, Ø8,5cm Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE16.20241126.R65258

Keramik, porslin & glas / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-11-26 11:03:30

Berlock Ole Lynggaard sweet Spot, Ø ca 15x15mm, vitguld, svart emalj. 18K  Vikt: 6,1 g

Auktionsnummer: SE16.20241126.R65382

4 200 kr

Guld / Hängen & berlocker Skanstull

Stänger: 2024-11-26 11:04:00

Två ljusstakar

Auktionsnummer: SE16.20241126.R65642

Stänger: 2024-11-26 11:04:30

Ljusstake, försilvrad mässing, höjd 17cm, Eskilstuna 12, skev  Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20241126.R65885

25 kr

Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-11-26 11:05:00

Lös oinfattad briljantslipad diamant 0,50ct TW(F)/VVS2, god slipning, nr 485129934, IGI certifikat, bruten plastförpackning Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE16.20241126.R66135

Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-11-26 11:05:30

Cymbal, Sabian, Paragon crash, Ø57cm, sliten tygväska Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20241126.R66456

1 000 kr

Budledare: gomat Antal bud: 1

Musikinstrument / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-11-26 11:06:00

Vas, blå glasyr, Jie Keramik, ca 14cm, Ø9cm, märkt Sweden 311, litet nagg samt litet tillverkningshål vid öppning Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20241126.R65289

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Skanstull

Stänger: 2024-11-26 11:06:30

Tavla, Nils Kreuger (1858-1930),

Auktionsnummer: SE16.20241126.R63178

Konst & antikviteter / Måleri Skanstull

Stänger: 2024-11-26 12:27:00

Tavla, abstrakt komposition, Ulf Rahmberg (1935-), grafiskt blad, numrerad 20/30, mått: ca 31x24cm, gulnad, OBS! spricka i glaset, i behov av omramning Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20241126.R63982

Stänger: 2024-11-26 12:27:30

Klackring med röd sten, stl 20, bredd: 4-13mm, sovjetiska stämplar, 14K  Vikt: 4,7 g

Auktionsnummer: SE16.20241203.A96763

2 500 kr

Guld / Ringar Skanstull

Stänger: 2024-12-03 11:00:00

Klackring med monogram, stl 19¾, bredd: 3,7-16,3mm, sovjetiska stämplar, 14K  Vikt: 6,4 g

Auktionsnummer: SE16.20241203.A96764

3 400 kr

Guld / Ringar Skanstull

Stänger: 2024-12-03 11:00:30

Armring, Ø65mm, innermått 19cm, bredd 3,6mm, 21K  Vikt: 10,6 g

Auktionsnummer: SE16.20241203.A96815

8 400 kr

Guld / Armband Skanstull

Stänger: 2024-12-03 11:01:00

Auktionsnummer: SE16.20241203.A96816

8 400 kr

Guld / Armband Skanstull

Stänger: 2024-12-03 11:01:30

[1] 2 3 ... 13 Nästa »