Auktion pågår nu, 268 st utrop

Träffar: 296   [1] 2 3 ... 15 Nästa »

Reservoarpenna, Parker 61, made in England, svart, ca 13,5cm, i behov av påfyllning, trasig Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE16.20241029.R73456

50 kr

Budledare: blahad Antal bud: 2

Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-10-29 11:00:00

Gitarrförstärkare, Laney VC-50, snr: 123016C, rörcombo, 50W, 2x12

Auktionsnummer: SE16.20241029.R63251

Musikinstrument / Stränginstrument Skanstull

Stänger: 2024-10-29 11:41:30

Espressomaskin Breville VFC106X-01, 19 Bar, med mjölkskummare, droppbricka, saknar originalkartong, defekt ångfunktion. Skickas ej - endast hämtning i butik.

Auktionsnummer: SE16.20241029.R63863

Foto & elektronik Skanstull

Stänger: 2024-10-29 11:42:00

Tavla, etsning, Strömmen, Harald Sallberg 1923, 21x34cm, gulnad, glas saknas, skadad ram. Skickas ej - endast hämtning i butik.  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20241029.R69555

Konst & antikviteter / Grafik Skanstull

Stänger: 2024-10-29 11:42:30

Spänne till skärp, ros, emalj, längd 56mm, bredd 44mm, gulmetall

Auktionsnummer: SE16.20241029.R66199

25 kr

Fashion / Accessoarer Skanstull

Stänger: 2024-10-29 12:05:00

5 Rosenkvarts (11,32ct droppslipad, 21,05ct hjärtslipad, 20,41ct hjärtslipad, 11,53ct droppslipad, 9,83ct droppslipad)

Auktionsnummer: SE16.20241029.R66871

Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-10-29 12:05:30

Herrur Seiko Solar, stål, quartz, 43mm, refnr SSC719P1, serienr 892599, Cal V176, blå urtavla, datum, kronograf, stållänk, med box, manual, kvitto 2020, bruksskick, behov av batteribyte.  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE16.20241029.R70245

Klockor / Fickur Skanstull

Stänger: 2024-10-29 12:06:00

Cymbal, Sabian, Paragon crash, Ø57cm, sliten tygväska Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20241029.R66456

1 600 kr

Musikinstrument / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-10-29 12:42:00

Ishink, höjd 13cm, Ø13,5cm, Buster, design Göran Wärff, glas med metallhandtag, Kosta Boda, originalkartong saknar lock Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20241029.R69017

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Skanstull

Stänger: 2024-10-29 12:42:30

Serietidning The Sandman Master of Dreams, nr 1, Januari 1989, ej genomgången, åldersbetingad färgskillnader Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE16.20241029.R69532

Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-10-29 12:43:00

Ring, Twisted Spin, design Isabel Lennse, stl ca 17, bredd 17mm, förgylld. Nypris ca 5000kr. 925/1000 silver Vikt: 36,3 g

Auktionsnummer: SE16.20241029.R62878

Silver / Ringar Skanstull

Stänger: 2024-10-29 13:34:30

Fat, Steel, design Timo Sarpaneva (1926-2006)  Iittala, Ø32,5cm, matt samt blankpolerat stål, lätta repor Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20241029.R62946

Möbler & design / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-10-29 13:35:00

Ett par figuriner, höjd 19,5cm - 23cm, troligen Staffordshire, polykrom dekor, krackeleringar, slitage, fläckar Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20241029.R60852

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Skanstull

Stänger: 2024-10-29 13:35:30

Tavla, komposition, Ulf Rahmberg (1935-) grafiskt blad, numrerad 20/30, mått: ca 31x24cm, gulnat papper, OBS! spricka i glaset, skadad ram. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20241029.R63982

Konst & antikviteter / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-10-29 13:36:00

Skålfat, Ø36cm, höjd 9cm, Charlotte Hamilton 1883-1980, Rörstrand, glasyr i turkos och blått, stengods Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20241029.R64155

Stänger: 2024-10-29 13:36:30

Tekanna med sil och lock, Tunturi, Olga Osol, Arabia 1970-tal, stengods, höjd 10 cm, silen med smärre nagg Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20241029.R65857

Keramik, porslin & glas / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-10-29 13:37:00

Gitarr, halvakustisk, Cort Yorktown, Hollowbody, liten lackspricka vid halsinfästningen, skada ovanför främre axelbandsknopp, hårt fodral Vikt: 0 g Skickas med Bussgods eller PostNord

Auktionsnummer: SE16.20241029.R66270

Stänger: 2024-10-29 13:37:30

Stelt armband, Georg Jensen, nummer 560 M, Ø61mm, innermått 18,5cm, bredd 32mm, snöre saknar del, repor, 925/1000 silver  Vikt: 45,7 g

Auktionsnummer: SE16.20241029.R66384

Silver / Armband Skanstull

Stänger: 2024-10-29 13:38:00

Skål med hänklar, höjd 9cm, Harald Nielsen för Georg Jensen, år 1931, nr 456A, importstämplad av Hovjuvelerare Rolf Carlman, Stockholm, bucklor, 925/1000 silver  Vikt: 205,7 g

Auktionsnummer: SE16.20241029.R67372

Silver / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-10-29 13:38:30

5 cremekoppar med lock, höjd 8cm, Qianlong 1736-1795 eller Jiaqing 1795-1820, en med sprickor, 1 cremekopp med lock, höjd 8cm, spricka Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20241029.R67399

Stänger: 2024-10-29 13:39:00

[1] 2 3 ... 15 Nästa »