Träffar: 4673   « Föregående 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 234 Nästa »

Pärlcollier med odlade saltvattenpärlor, troligen Akoya Ø32-72mm,  längd 56cm, silver lås i silver 835/1000  Vikt: 14,2 g

Auktionsnummer: SE25.20240630.A2170

Silver / Kedjor & collier Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-30 11:40:00

Diverse silver, sked Gammalsvensk, matsked Olga, servettring, längd 15-17,5cm, 2 med gravyr, silver 830/1000 Vikt: 89,6 g

Auktionsnummer: SE25.20240630.A2171

Silver / Bestick Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-30 11:40:30

Pärlcollier med odlade sötvattenpärlor längd 162cm med lås i silver 925/1000 Vikt: 28,5 g

Auktionsnummer: SE25.20240630.A2172

125 kr

Budledare: sandra_mos Antal bud: 4

Stänger: 2024-06-30 11:41:00

2 Teskedar Franska Liljan, svenska stämplar 1899, längd 13,5cm, präglade initialer, silver 800/1000 Vikt: 27 g

Auktionsnummer: SE25.20240630.A2173

Stänger: 2024-06-30 11:41:30

Strösockersked med förgyllt skedblad, GAB, Stockholm 1918, längd 42,6g Vikt: 42,6 g

Auktionsnummer: SE25.20240630.A2174

350 kr

Stänger: 2024-06-30 11:42:00

Servettring, 1900-talets mitt, längd 6cm, bredd 3cm, silver 800/1000 Vikt: 32 g

Auktionsnummer: SE25.20240630.A2175

250 kr

Silver / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-30 11:42:30

Ring i vitguld med diamanter 4xca0,02ct bredd stl 17, bredd 2-7mm, 18K Vikt: 2,3 g

Auktionsnummer: SE25.20240630.A2176

1 400 kr

Guld / Ringar Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-30 11:43:00

Praktfat, Meissen, Tyskland omkring 1860-1920, handmålad dekor av papegojor, delvis förgyllt, höjd 4, diameter 28cm, smärre kantslitage Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE25.20240630.A2177

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-30 11:43:30

Armband, Bismarck, längd 19, bredd 5mm, silver 925/1000 Vikt: 4,7 g

Auktionsnummer: SE25.20240630.A2178

75 kr

Silver / Armband Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-30 11:44:00

Diverse silver, 4 hängen, 1 ring med vit sten (stl 19), slitage, silver 830-925/1000 Vikt: 9,9 g

Auktionsnummer: SE25.20240630.A2179

75 kr

Silver / Hängen & berlocker Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-30 11:44:30

Ring i vitguld med diamant 1xca0,09ct stl 17 bredd 2-3mm, gravyr, JP (Petterssons Eftr Juvelerar Ab Joh) 18K  Vikt: 2,2 g

Auktionsnummer: SE25.20240630.A2180

Stänger: 2024-06-30 11:45:00

Hänge, GHA, höjd 3cm, silver 925/1000 Vikt: 5,7 g

Auktionsnummer: SE25.20240630.A2181

50 kr

Stänger: 2024-06-30 11:45:30

Ring i vitguld med diamant 1xca0,08ct, stl 17½ 1-4mm, visst slitage 18K Vikt: 1,7 g

Auktionsnummer: SE25.20240630.A2182

1 200 kr

Stänger: 2024-06-30 11:46:00

Ring i vitguld med diamant 1xca0,31ct kvalitet ca W/VS bredd 2-5mm, otydliga stämplar 1977, 18K Vikt: 3,3 g

Auktionsnummer: SE25.20240630.A2183

3 600 kr

Budledare: artur11_ Antal bud: 1

Stänger: 2024-06-30 11:46:30

Hänge, delvis med diamanter ca 3x0,005ct, höjd 40mm inkl hängöglan, slitage, silver 925/1000 Vikt: 5 g

Auktionsnummer: SE25.20240630.A2184

100 kr

Budledare: novali Antal bud: 1

Stänger: 2024-06-30 11:47:00

Kedja, Pansar, längd 45cm, bredd 1mm, oxiderad, silver 925/1000 Vikt: 2,6 g

Auktionsnummer: SE25.20240630.A2185

25 kr

Stänger: 2024-06-30 11:47:30

Hänge med röd sten av glas, höjd 15mm inkl hängöglan, silver 925/1000 Vikt: 0,6 g

Auktionsnummer: SE25.20240630.A2186

50 kr

Budledare: novali Antal bud: 4

Stänger: 2024-06-30 11:48:00

Hänge med kedja, hänget Karl Laine, Finland 1970-tal och med vit sten, kedjan stämplad 925, kedjans längd 50cm, hängets höjd 11mm, oxiderat, silver 925/1000 Vikt: 6,5 g

Auktionsnummer: SE25.20240630.A2187

Stänger: 2024-06-30 11:48:30

Hänge i form av kvinnosymbol, höjd 55mm inkl hängöglan, tillhörande textilsnodd, silver 925/1000 Vikt: 7,8 g

Auktionsnummer: SE25.20240630.A2188

Stänger: 2024-06-30 11:49:00

Hänge med porslinsdel med dekor av ängel, inramning av 14K guld, höjd 22mm inkl hängöglan, 14K Vikt: 0,9 g

Auktionsnummer: SE25.20240630.A2189

Stänger: 2024-06-30 11:49:30