Träffar: 3869   « Föregående 1 ... 168 169 [170] 171 172 ... 194 Nästa »

Lampa, Heart, Fyrklövern, höjd ca 25cm, bredd ca 26cm  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE22.20240716.R5906

1 200 kr

Möbler & design / Belysning Farsta

Stänger: 2024-07-16 19:07:30

Hänge, 18K guld, vit sten, Guldfynd (GHA), längd inkl. ögla 11 mm, bredd 4 mm, fint skick, sten utan anmärkning Vikt: 0,3 g

Auktionsnummer: SE74.20240716.A25577

Guld / Hängen & berlocker Kristianstad

Stänger: 2024-07-16 19:07:30

Bordslampa, Einar Johansen för Söholm, Stentöj Danmark, 1960-tal, modell 3048, ca 40cm, stengode, signerad, ojordad kontakt, ej funktionstestad, bruksskick. Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE22.20240716.R18632

Stänger: 2024-07-16 19:08:00

Halskedja Ankarlänk, 18K guld, tillverkarstämpel SCO, längd 42,0 - 45,0 cm, bredd 1 mm, fint skick Vikt: 1,5 g

Auktionsnummer: SE74.20240716.A25578

Guld / Kedjor & collier Kristianstad

Stänger: 2024-07-16 19:08:00

Bordslampa Block Lamp, Design House Stockholm, Harri Koskinen, år 1996, ca 9x10x16cm, svartsladd, funktionstestad, smärre repor, glas. Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE22.20240716.R17183

Stänger: 2024-07-16 19:08:30

Örhängen, 14K guld, mönstrad modell, dekor i vitguld, storlek 9x13 mm, mycket fint skick Vikt: 3 g

Auktionsnummer: SE74.20240716.A25579

1 400 kr

Guld / Örhängen Kristianstad

Stänger: 2024-07-16 19:08:30

Sex vinglas, Kosta Boda, Line, design Anna Ehrner, 15cl, höjd 210mm, nr 21505, i originalkartonger. Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE22.20240716.R9772

Keramik, porslin & glas / Övrigt Farsta

Stänger: 2024-07-16 19:09:00

Ring, 9K guld (375/1000), slät modell, Ø18,0 mm, bredd 3 mm, gravyr Vikt: 3,2 g

Auktionsnummer: SE74.20240716.A25580

900 kr

Budledare: wfr65 Antal bud: 1

Guld / Ringar Kristianstad

Stänger: 2024-07-16 19:09:00

Sju starkvinsglas på fot med graverad dekor av festonger, ca 7cm, klarglas Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE22.20240716.R12678

Stänger: 2024-07-16 19:09:30

Ringar, silver 925/1000, två st, Ø16¼ och 18½, repor, gravyrer Vikt: 7,4 g

Auktionsnummer: SE74.20240716.A25581

50 kr

Budledare: felmar Antal bud: 1

Silver / Ringar Kristianstad

Stänger: 2024-07-16 19:09:30

Fyra vinglas på fot med graverad dekor av festonger, ca 12cm, klarglas Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE22.20240716.R12676

Stänger: 2024-07-16 19:10:00

Ring, 18K guld, Diamanter 3 x 0,001ct, Guldfynd (GHA), Ø19,0 mm, bredd 1,3 - 9 mm Vikt: 2,2 g

Auktionsnummer: SE74.20240716.A25582

1 300 kr

Budledare: wfr65 Antal bud: 1

Guld / Ringar Kristianstad

Stänger: 2024-07-16 19:10:00

Kristallskål Sofiero, Gunnar Cyrén för Orrefors, höjd ca 14cm Ø ca 24cm, handslipad rutdekor, gravyr För nit och redlighet i rikets tjänst , träschatull, äkthetscertifikat. Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE22.20240716.R12027

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Farsta

Stänger: 2024-07-16 19:10:30

Ring, 18K guld, defekt - uppklippt Vikt: 5,3 g

Auktionsnummer: SE74.20240716.A25583

3 000 kr

Guld / Övriga smycken Kristianstad

Stänger: 2024-07-16 19:10:30

Fat, ca 3,5cm, Ø ca 23,5cm, reliefmönstrad botten, bruksskick Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE22.20240716.R12999

100 kr

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Farsta

Stänger: 2024-07-16 19:11:00

Örhängen, 18K guld, tvåfärgad modell, Cubic Zirconia, örhängenas storlek 6x10 mm, originalploppar, fint skick, stenar utan anmärkning Vikt: 1 g

Auktionsnummer: SE74.20240716.A25584

Guld / Örhängen Kristianstad

Stänger: 2024-07-16 19:11:00

Fat, ca 3cm, Ø ca 15cm, reliefmönstrad botten, nagg samt repor på kanten Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE22.20240716.R12998

Stänger: 2024-07-16 19:11:30

Örhängen Creoler, 14K guld, storlek 20x13x6 mm, båda örhängena med bucklor Vikt: 2,2 g

Auktionsnummer: SE74.20240716.A25585

1 000 kr

Guld / Örhängen Kristianstad

Stänger: 2024-07-16 19:11:30

Historiserande pokal i vitmetall samt rött glas, 1900-tal, citat av Friedrich Schiller på lock

Auktionsnummer: SE22.20240716.R13453

Stänger: 2024-07-16 19:12:00

Ringar, 14K guld, två st, slät modell, Ø17¾ och 21¼ mm, bredd 6,5 och 8 mm Vikt: 9,3 g

Auktionsnummer: SE74.20240716.A25586

4 200 kr

Guld / Ringar Kristianstad

Stänger: 2024-07-16 19:12:00