Auktion pågår nu, 276 st utrop

Träffar: 4445   « Föregående 1 ... 196 197 [198] 199 200 ... 223 Nästa »

3 flata mattallrikar, "Atos", Upsala Ekeby Gefle 1966-1974, formgivna av Helmer Ringström, delvis handmålad dekor, diameter 23cm, 2 med kantnagg på undersidan

Skulptur, mässing, i form av kvinna med slöja, 1930-40-tal, troligen del till golvlampa, höjd 12cm

Skulptur, mässing, i form ...

Kedja Pansar 50cm bredd 2mm, Balestra 18K  Vikt: 7,8 g

Diverse silver, hängen (delvis keramik och defekt), silver 830-925/1000, bruttovikt 49,4g Vikt: 0 g

Diverse silver, hängen (de...

Hänge fotboll 9x14mm, 18K Vikt: 1 g

Hänge fotboll 9x14mm, 18K ...

Medalj, Gustav V (1858-1950), med text, Ø31mm, silver 830/1000 Vikt: 21,2 g

Armband Ankarlänk 17,5cm bredd 4mm, SCO, 18K Vikt: 15,4 g

Armband Ankarlänk 17,5cm b...

Kedja Pansar 57cm bredd 3mm, 18K  Vikt: 15,1 g

Minnesmynt Prinsessan Victoria Prins Daniel 2010-19-06 2020, Ø32mm, plastetui, silver 925/1000 Vikt: 12,8 g

Ring stl 19¾, skev, gravyr 18K  Vikt: 2,2 g

Ring stl 19¾, skev, gravyr...

Hänge, brons, Finland 1970-tal, märkt MADE IN FINLAND, höjd 56mm inkl hängöglan

Hänge, brons, Finland 1970...

Hänge med sten, troligen bergkristal, saknar ögla, några stenar med skador/sprickor, längd ca 48mm, troligen Judaica-föremål, 14K, bruttovikt 22,4g

Hänge med sten, troligen b...

Guldtacka C Hafner snr. 318143, laminerad, 24K Vikt: 1 g

Ring, stl 20½, skenans bredd 2mm, plattans höjd 18mm, Axel Bergmans Guldsmedsverkstad, Stockholm 1944, delvis förgyllt silver 830/1000 Vikt: 8,8 g

Ring, stl 20½, skenans bre...

6 Mockaskedar, skaftet med dekor av rosor, SC, Stockholm 1965, längd 9cm, oputsade, i etui (med slitage), silver 830/1000 Vikt: 42 g

Serveringssked/ragusked, Åbo Finland, otydlig årsstämpel, längd 25cm, gravyr, oputsad, etui medföljer, silver 813/1000 Vikt: 80,4 g

Serveringssked/ragusked, Å...

Bestick, Finland 1928-1931, uppläggningsgaffel, kompottsked, strösockersked, gravyr, två etuier medföljer, längd 14-16cm, silver 813/1000 Vikt: 66,4 g

8 Matskedar, Finland 1920-30-tal, längd 20cm, gravyr, silver 813/1000 Vikt: 355,2 g

Hänge, hjärta, defekt buckligt 18K  Vikt: 0,8 g

Hänge, hjärta, defekt buc...

18 Teskedar/Kaffeskedar, Finland 1920-30-tal, längd ca 12,2-12,3cm, gravyr, två etuier medföljer, silver 813/1000 Vikt: 263,9 g